Mia Wasikowska, hollywoodzka aktorka z polskimi korzeniami, w dwóch niezwykłych sesjach! W której wypadła lepiej? [SONDAŻ]

W "Vogue Australia" Mia wygląda niczym piękny, nieuchwytny elf, a w sesji dla "Another Magazine" wymyślnymi stylizacjami i pozami nawiązuje do filmu "Alicja w Krainie Czarów", w którym zagrała główną rolę.

Ostatnio młodą aktorkę mogliśmy oglądać w wyjątkowym dramacie "Stoker" , który zdobył na świecie tyle samo fanów, co zagorzałych przeciwników. W tym wysoce estetycznym, hipnotyzującym i miejscami przerażającym filmie Mia Wasikowska zaprezentowała swój kunszt aktorski. Udowodniła, że warto obsadzać ją w niebanalnych, wymagających rolach, pokazała bowiem, że poradzi sobie z każdym wyzwaniem.

Nie tak dawno 24-letnia Mia promowała w Toronto i w Australii dwie najnowsze produkcje ze swoim udziałem - dramat biograficzny "Tracks" , a także nowy film Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją" . Wkrótce gwiazda offowych produkcji wcieli się ponownie w Alicję w Krainie Czarów (Tim Burton pracuje nad drugą częścią kinowego hitu) oraz zobaczymy ją na ekranie jako słynna Emmę Bovary . Ta rola to dopiero zaszczyt!

Wasikowska jest bardzo nietuzinkowa. Niby nie jest klasyczną pięknością, a jednak uwodzi, potrafi być bardzo zmysłowa. Niby eteryczna, a jednak gra też bezwzględne, pozbawione skrupułów postaci. Jest nowoczesna, ale ma w sobie szczyptę retro, pasowałaby na bohaterkę XVIII-wiecznych obrazów. Chyba właśnie ta jej wyjątkowość, nieprzewidywalność, ten trudny do zdefiniowania czar zainspirowała fotografów Craiga McDeana i Emmę Summerton , którzy zaprosili ją do wzięcia udziału w dwóch wspaniałych sesjach - dla "Another Magazine" i dla australijskiego "Vogue'a" .

Sesja dla "Another Magazine" jest surrealistyczna i nawiązuje do klimatu filmu "Alicja z Krainy Czarów". Niezwykła Mia pozuje w równie niezwykłych kreacjach od awangardowej marki Comme Des Garcons . Wygląda w nich niesamowicie, a zdjęcia są bardzo niedosłowne, można je różnorodnie interpretować:

Another Magazine

Z kolei w "Vogue Australia" aktorkę obsadzono w scenerii niczym z baśni, z mitu, z opowieści na pograniczu jawy i snu. Mia Wasikowska przypomina elfa, piękną czarodziejkę lub nimfę. Kadry są tajemnicze i wyjątkowo miłe dla oka. Gwiazda pozuje do zdjęć w wyselekcjonowanych kreacjach z najnowszych kolekcji Miu Miu , Rodarte , Prady czy Christophera Kane'a :

Vogue

Wszystkie zdjęcia z obu sesji Mii Wasikowskiej znajdziecie w naszej GALERII . W którym z magazynów Mia zachwyca was bardziej - w "Another" czy w "Vogue'u"? Zagłosujcie w naszym SONDAŻU

Bardziej podoba mi się sesja w
Więcej o: