Sukces! Kolejny polski projektant na światowym fashion weeku! O kogo chodzi?

Polska moda w końcu zaczyna być doceniania poza granicami naszego kraju. Po Gosi Baczyńskiej, która wzięła udział w Paris Fashion Week, skierowaliśmy nasz wzrok w stronę Lizbony!

Kolekcję na sezon zima 2014/15 w portugalskiej stolicy, zaprezentował projektant, który w ubiegłym miesiącu pełnił w naszej redakcji, jednodniową funkcję redaktora naczelnego. Mowa o Łukaszu Jemiole ( relację z tego wydarzenia obejrzycie tutaj ). Tu warto dodać, że polski projektant został zaproszony na lizboński tydzień mody już po raz drugi! Po raz pierwszy miał okazję oczarować miłośników mody w Lizbonie w 2010 roku.

Tym razem linię Premium na przyszłoroczną zimę, przedstawił 8 marca w pięknym otoczeniu Patio de Gale. Projektant specjalnie na tę okazję dodał kilka nowych sylwetek do wcześniej pokazywanej, w warszawskim studiu ATM kolekcji . Charakterystyczną cechą linii są akcenty w nasyconym kolorze czerwieni i oranżu, ale nie brakuje także znaku rozpoznawczego Jemioła , czyli klasycznych, stonowanych kolorów, takich jak biel, czerń i szarość. Geometryczne cięcia przeplatają się z ultra kobiecymi plisowanymi spódnicami i długimi sukniami w stylu glamour. Jak zwykle projektant postawił na wysokiej jakości tkaniny, między innymi delikatne jedwabie i unikatowe żakardy. Tradycyjnie całą kolekcję świetnie uzupełniły szpilki Kazar.

Podczas grudniowego pokazu w Warszawie  kolekcja spotkała się bardzo pozytywnym odbiorem mediów. Jakie emocje wywoła wśród portugalskiej publiczności?

Liczni zgromadzeni goście, między innymi dziennikarze, blogerzy i celebryci żywiołowo reagowali na poszczególne sylwetki. Po pokazie Łukasz został otoczony przedstawicielami mediów modowych z całego świata i udzielił wywiadu m.in. do włoskiego Vogue'a (!)

Mamy nadzieję, że sukces Łukasza na portugalskim wybiegu oraz Gosi Baczyńskiej w Paryżu, wpłynie pozytywnie na postrzeganie polskiej mody na międzynarodowej arenie modowej.

Więcej zdjęć wybiegowych sylwetek oraz ujęć zza kulis tego wyjątkowego wydarzenia  znajdziecie w naszej GALERII.

Więcej o: