Bogini powraca! Zjawiskowa Angelina Jolie gwiazdą amerykańskiego "Elle"! A fotografował ją sam Hedi Slimane z domu mody Saint Laurent [WSZYSTKIE ZDJĘCIA]

Już wkrótce księżniczka Aurora, czyli eteryczna Elle Fanning, zmierzy się ze Złą Czarownicą, czyli hipnotyzującą Angeliną Jolie. Choć dobrze znamy zakończenie tej słynnej historii, to po raz pierwszy zobaczymy ją z innej perspektywy. A wszystko dzięki boskiej Angie!

A więc już jasne, że Angelina Jolie porzuciła Donatellę Versace i rozpoczęła współpracę na dobre z Hedi Slimane'em , dyrektorem kreatywnym odświeżonej i unowocześnionej marki Saint Laurent . Ostatnio w smokingu tego francuskiego domu mody aktorka pojawiła się na rozdaniu nagród BAFTA i - jak to ma w zwyczaju - zachwyciła. A także zaskoczyła! Mało która gwiazda zdecydowałaby się postawić na tzw. męski look na tak prestiżowej imprezie. No ale przecież mówimy o Angie!

Brad Pitt i Angelina JolieBrad Pitt i Angelina Jolie EastNews EastNews

To właśnie Slimane sfotografował zjawiskową Jolie dla amerykańskiego "Elle" . Kadry są czarno-białe, bardzo proste, ale w tej prostocie wyrafinowane, a nawet doskonałe. Angelina , spoglądająca na nas spod długich czarnych rzęs, urzeka, wręcz hipnotyzujące:

Angelina JolieAngelina Jolie ELLE US ELLE US

Aktorka od bardzo dawna nie wystąpiła w absolutnie żadnej sesji, a i na wydarzeniach medialnych było jej jak na lekarstwo. Razem z Bradem Pittem postanowiła wyciszyć zamieszanie, jakie nieprzerwanie od 2005 roku towarzyszy ich relacji, a tym samym ich dużej rodzinie (para wychowuje sześcioro dzieci). Dzięki tej nieobecności w mediach zdjęcia Jolie w najnowszym "Elle" są prawdziwą bombą - właśnie na to wszyscy od dawna czekali. Nareszcie!

Angelina JolieAngelina Jolie ELLE US ELLE US

Oczywiście pojawienie się Angie w jednym z najpoczytniejszych magazynów kobiecych na świecie nie wzięło się znikąd. Otóż Jolie razem z Elle Fanning rozpoczynaja właśnie promocję filmu "Maleficent" (polski tytuł: Czarownica ), czyli nowej ekranizacji słynnej baśni, opowiedzianej jednak z innej perspektywy. Otóż historię księżniczki Aurory, która zapada w wieczny sen, a obudzić ją może tylko pocałunek ukochanego, poznajemy z perspektywy czarnego charakteru - czyli właśnie Angeliny. Aktorka wciela się w tytułową Złą Królową . Cóż, ze złem jej do twarzy!

Maleficent, czyli Angelina Jolie w roli mrocznej piękności. Zobaczcie jak wyglądają makijaże z filmu i kosmetyki inspirowane postacią czarownicyMaleficent, czyli Angelina Jolie w roli mrocznej piękności. Zobaczcie jak wyglądają makijaże z filmu i kosmetyki inspirowane postacią czarownicy kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Obok Angeliny Jolie w filmie wystąpiła jej mała córeczka, Vivienne Jolie-Pitt . Dziewczynka stanęła do castingu razem z innymi dziećmi, jednak - jak opowiadała później jej sławna mama - tylko ona nie płakała na widok mocno ucharakteryzowanej Jolie . Więcej o niezwykłych makijażach z filmu "Maleficent" tutaj >>

Jak ta demoniczna piękność prezentuje się w obiektywie Slimane'a ? Jest niezwykle elegancka i pełna klasy, ale wciąż ma w sobie pewną zadziorność. W strojach Saint Laurent z kolekcji Pre-Fall 2014 jest też niedosłownie seksowna, emanuje pewnością siebie i siłą, choć zarazem z jej twarzy wciąż bije subtelność. Bo Angelina Jolie nie jest już tą samą nieokiełznaną, kipiącą seksem dziewczyną, co dekadę temu. Dziś jest wręcz stateczną panią - w szczęśliwym związku od prawie dziesięciu lat, z gromadką dzieci u boku, bez skandali. Rzadziej gra, częściej reżyseruje. W "Maleficent" wystąpiła - jak kiedyś wyznała - głównie dla swoich dzieci, po to, by sprawić im radość.

Tym samym uszczęśliwiła też nas - Angie, stęskniliśmy się za tobą!

WSZYSTKIE ZDJĘCIA z sesji gwiazdy dla ELLE US znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: