Stella McCartney stworzyła mini kolekcję zainspirowaną najnowszym filmem Angeliny Jolie! Udany eksperyment?

Projektantka o nowej linii opowiedziała redakcji vogue.com. Zobaczcie też pełny lookbook.

W związku ze zbliżającą się premierą filmu "Maleficent" (końcówka maja), producenci oraz aktorzy w pełni rozpoczęli kampanię promocyjną filmowej adaptacji baśni Disney'a . Na przykład odtwórczyni głównej roli Czarownicy, Angelina Jolie, promuje hollywoodzkie dzieło na łamach amerykańskiego ELLE . W akcję zaangażowała się również Stella McCartney , która, zainspirowana filmową baśniową estetyką, stworzyła mini kolekcję ubrań.

- Projektowanie dziecięcej linii nawiązującej do filmowych kostiumów było dla mnie niesamowitą przygodą. Był to powrót do czasów mojego dzieciństwa. Jako mała dziewczynka byłam ogromną fanką filmów Disney'a. Obejrzałam chyba wszystkie. Gdy Angelina zaprosiła mnie na plan filmowy "Maleficent", bardzo  się podekscytowałam. Gdy tam przyjechałam, Angie była w pełnej charakteryzacji, co przerażało obecne na planie dzieci. Mnie fascynowało. Efektem naszej współpracy jest mini kolekcja ubrań dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

-zdradziła podczas wywiadu Stella.

Przypomnijmy, że oprócz regularnych linii ready-to wear, od 2010 roku McCartney projektuje też kolekcje dziecięce.

- Gdy wchodziliśmy na rynek z linią kids, był to dla nas wielki sprawdzian. Teraz, po 4 latach, mogę stwierdzić, że ryzyko się opłaciło. Klientki, które przychodzą do moich butików, robią zakupy nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pociech.

-opowiedziała Brytyjka.

-Projektowanie ubranek dziecięcych jest bardzo angażujące. Jako mama czwórki dzieciaków wkładam w swoją pracę całe serce. Moje córki i syn uwielbiają nosić rzeczy z mojej linii. To dla mnie największa satysfakcja.

-podsumowała rozmowę projektantka.

W linii inspirowanej filmem "Maleficent" znajdziemy urocze sukienki dla dziewczynek i bluzy dla chłopców. Kolekcja jest już dostępna w sprzedaży. Możecie ją kupić na stronie stellamccarntey.com . ceny wahają się od 50 do 120 euro.

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej GALERII .

mat.prasowe Stella McCartneymat.prasowe Stella McCartney mat.prasowe Stella McCartney mat.prasowe Stella McCartney

mat.prasowe Stella McCartneymat.prasowe Stella McCartney mat.prasowe Stella McCartney mat.prasowe Stella McCartney

Więcej o: