?Glare", czyli najnowsza kolekcja jesień/zima 2014/15 duetu Paprocki&Brzozowski. Czym tym razem zaskoczyli nas projektanci? [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór, w ramach cyklu T-Mobile Fashion, popularny duet zaprosił gości do Teatru Wielkiego. Atmosfera i wzniosły charakter Opery Narodowej tylko spotęgowały wrażenia estetyczne.

W ostatnimi czasie Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski chętnie fundowali zgromadzonej publiczności podróże do przeszłości. Były już lata 80. i 90 . (wiosna-lato 2014 ), 40 . (jesień-zima 2013/14) , czy 70. ( wiosna-lato 2013). Stylistyka z minionych dekad była jak dotąd główną inspiracją projektantów.

Idąc na piątkowy pokaz zastanawiałyśmy się, czy na wybiegu zobaczymy sylwetki nawiązujące do klimatu dekadenckiej elegancji lat 20. Jak zdradził nam kiedyś Mariusz Brzozowski , na taką estetykę namawia swoje biznesowego partnera już od bardzo dawna. Ku naszemu zaskoczeniu, najnowsza kolekcja nie nawiązywała bezpośrednio do żadnej epoki. Tym razem projektantów zainspirowały dwie ulotne chwile , w których zachodzi słońce (światło przechodzi wówczas w kolejne fazy - od intensywnego, pełnego blasku, aż po gasnące i sączące się delikatnie promienie) i moment, gdy gaśnie jarzący się ogień, a zastępuje go dym.

- Nasze inspiracje nie są jednoznaczne. Staramy się podchodzić do nich niedosłownie. Pojawiają się, zapalają iskrę, a następnie ewoluują.

-tłumaczą projektanci.

Oba zjawiska mają w sobie dysonans, grę świateł i cieni. I taka właśnie jest najnowsza kolekcja "Glare ". Wybieg zdominowały kobiece fasony, blask, zmysłowe długości i zderzenie kontrastowych tkanin. Miękkość kontrastuje tu z twardością. Błysk z matem. Szlachetne kaszmiry, wełny i żorżety występują w kontraście do połyskujących żakardów, opływających sylwetkę jedwabi i oversizowych dzianin. Transparentna delikatna organza pojawia się jako metafora delikatnego dymu, a błyszczące żakardy - ognia. Zaskoczeniem są kolory, z częścią z których paprocki&brzozowski nigdy wcześniej nie eksperymentowali.

Ostateczny wyraz artystyczny spotęgowała budująca napięcie oprawa muzyczna DJ'ów BUENO BROS . Modelki w rytm mocnych bitów, nawiązujących do kultowego "Miasteczka Twin Peax" Davida Lyncha, w scenerii ogromnego posągu Dawida , zaprezentowały liczne sylwetki. Królowały rozkloszowane spódnice, koktajlowe sukienki dopasowane do sylwetki i podkreślające kształty, długie powłóczyste suknie wieczorowe, wykończone futrem lub włosiem płaszcze z wyraźnie zaakcentowaną talią, czy spodnie-cygaretki. W nowej kolekcji znalazło się również kilka propozycji dla mężczyzny, który według duetu ma być jedynie dodatkiem do kobiety. Ma być ubrany, a nie przebrany, stąd moda męska z metką paprocki&brzozowski oscyluje wokół klasyki.

Uzupełnieniem stylizacji do pokazu była biżuteria firmy APART oraz buty z damskiej i męskiej kolekcji marki KAZAR . Za doskonały makijaż modelek, nawiązujący do tytułowego blasku, odpowiadała marka ARTDECO.

Co sądzicie o najnowszej kolekcji Mariusza Brzozowskiego i Marcina Paprockiego ? Więcej wybiegowych sylwetek znajdziecie w naszej GALERII.

Więcej o: