Lupita N'yongo nareszcie (!) na okładce amerykańskiego VOGUE! Niebanalna sesja robi wrażenie - zobaczcie sami [ZDJĘCIA]

Na tę okładkę czekałyśmy w zasadzie już od marca. Otóż mówiło się, że "Vogue" od razu wyróżni zasłużenie nagrodzoną Oscarem za rolę w dramacie "Zniewolony. 12 Years a Slave" Lupitę Nyong'o . A jednak Anna Wintour zaproponowała aktorce sesję okładkową dopiero do lipcowego wydania magazynu. Ale czekanie się opłaciło! Po wielu naprawdę banalnych sesjach amerykańskiego "Vogue'a"(wyjątkiem jest ta z Jessicą Chastain , odtwarzającą bohaterki największych malarskich dzieł sztuki>> ), w końcu dostaliśmy coś wartego uwagi i zachwytu:

VOGUE US

OK, sama okładka utrzymana w typowym dla "Vogue US" klasycznym i bezpiecznym stylu, może specjalnie nie powala, ale kolejne zdjęcia autorstwa Mikaela Janssona robią ogromne wrażenie:

VOGUE US

Piękna Lu , która niedawno została nową twarzą luksusowej francuskiej marki Lancome , lśni w etnicznej scenerii, inspirowanej ulicami malowniczego Maroka (sesja powstała w maju w Marrakeszu). Dookoła targ pełen przypraw, lokalnych smaków, intensywnych zapachów i feerii barw, a także zaklinacze węży, hipnotyzujące, nasycone kolorami tkaniny - niemal czuć panujący zaduch i promienie gorącego słońca na skórze.

Z udzielonego magazynowi wywiadu dowiadujemy się m.in., że Nyong'o , uchodząca dziś za jedną z najlepiej ubranych hollywoodzkich gwiazd, zawsze interesowała się modą. Jak opowiada, w Kenii, gdzie dorastała, projektowała i przerabiała wiele strojów, bo było to tańsze, niż kupowanie importowanej odzieży. Była nawet autorką swojej sukni na studniówkę. Dziś za nienaganny, kolorowy i oryginalny styl Lupity odpowiada znana w branży Micaela Erlanger >>

Do wyjątkowych zdjęć dla "Vogue" Lu pozowała w luksusowym spa Ksar Char-Bagh , zlokalizowanym z dala od miejskiego zgiełku, pośród cieni palm. Oglądamy ją m.in. w sukni od Very Wang , w pełnym wzorów i kolorów zestawie od Proenza Schouler , koronkowej sukni od Rodarte , pomarańczowym body od Givenchy , sukience koktajlowej we wzór szachownicy od Jonathana Saundersa , kostiumie kąpielowym od J. Crew , zaś na okładce Nyong'o występuje w sukience Prady .

Wszystkie zdjęcia z sesji znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: