Suknie ślubne z najnowszych kolekcji haute couture. Która najpiękniejsza? [ZDJĘCIA]

Kryształki u Elie Saaba, krynoliny u Diora, płaszcz z trenem Chanel... Suknie ślubne haute couture potrafią być przepiękne albo... przedziwne.

Goście pokazu haute couture oczekują z niecierpliwością na wielki finał - moment, w którym na wybiegu pojawi się panna młoda w rozłożystej kreacji. Młodziutka blondynka przypomina raczej baśniową postać niż prawdziwą kobietę, spowita w metry tiulowego welonu. Kroczy dumnie i nieśpiesznie, dźwigając długi tren sukni. Jej spódnica jest tak rozłożysta, że przykrywa cały wybieg, a materiał poleruje czubki butów siedzących gości. To scena z ostatniego show Elie Saab Couture , pokazu na jesień 2014, który odbył się 9. lipca.

Suknie ślubne haute couture - Elie Saab jesień-zima 2014/15Suknie ślubne haute couture - Elie Saab jesień-zima 2014/15 Fot. East News Fot. East News

Zamykanie pokazu sylwetką ślubną należy do tradycji, ale współcześnie takie rozwiązanie stosuje się niemal wyłącznie w czasie Tygodnia Mody Haute Couture. Oczywiście nie wszyscy artyści są zainteresowani modą ślubną.  np. Viktor & Rolf pokazali kolekcję niemal w całości odszytą z... czerwonego plusz. Inni nie stawiają na wielki finał, ale w pokaz wplatają wiele sylwetek, które ze względu na kolorystykę i bogatą dekorację jednoznacznie interpretujemy jako modę ślubną.

Najbardziej uniwersalny okazał się król minimalizmu Raf Simons . Pokaz Dior Couture rozpoczął białym segmentem, pełnym sukni o skomplikowanej konstrukcji i wysmakowanych proporcjach. Nie jest to moda ślubna sensu stricte, ale wskażcie mi dziewczynę, która nie chciałaby wystąpić w Dior Couture przed ołtarzem...

Suknie ślubne haute couture - Christian Dior jesień-zima 2014/15Suknie ślubne haute couture - Christian Dior jesień-zima 2014/15 Fot. East News Fot. East News

Na wybiegach w Paryżu nie zabrakło też rozwiązań kontrowersyjnych. Jean-Paul Gaultier widzi pannę młodą jako uskrzydlonego anioła. Georges Chakra pokazał koronkowy czepiec z aureolą, a Franck Sorbier zabudowaną suknię z czepkowatym welonie. Obie sylwetki wyglądały niepokojąco, wywołując skojarzenia z filmem Tima Burtona .

Chanel couture jesień-zima 2014/15Chanel couture jesień-zima 2014/15 Fot. East News Fot. East News

Najwięcej emocji wzbudził jednak finał pokazu Chanel . Zamknęła go jedna z muz Karla Lagerfelda - Ashleigh Good . Nowozelandka zaskoczyła publiczność wielkim ciążowym brzuszkiem. Oczywiście jej suknia była przystosowana do celebracji macierzyństwa - miała mocno podwyższoną talię i wygodną, niekrępującą ruchów konstrukcję. Długi haftowany płaszcz-tren przyszyty do pleców sprawił, że kreacja przypominała kostium historyczny, a jednocześnie była piękna w swojej prostocie. Kwintesencja haute couture XXI wieku!

Obejrzyjcie suknie ślubne z pokazów haute couture w naszej GALERII >>>

Która z nich jest najpiękniejsza?

Suknie ślubne od polskich projektantów, najlepsze buty i dodatki oraz stylizacje dla gości znajdziesz na Shopstory.pl :

Więcej o: