Supermodelki na jubileuszowych okładkach Vogue Japan i Korea! Zachwycające Naomi Campbell, Linda Evangelista, Anja Rubik i wiele innych

Ikony modelingu powracają w wielkim stylu, udowadniając, że zaangażowanie najpiękniejszych twarzy w branży mody zawsze jest gwarantem sukcesu.

Vogue Japan obchodzi w tym roku 15 rocznicę swojego istnienia. Tak wyjątkowy moment  należało uczcić w specjalny sposób, w związku z czym na okładce wrześniowego numeru możemy podziwiać supermodelki lat 80 i 90. Powrót ikon modelingu zawsze budzi wiele emocji, a ich zaangażowanie do sesji jest w większości przypadków gwarantem sukcesu.  Zjawiskowe Linda Evangelista, Stephanie Seymour, Naomi Campbell, Claudia Schiffer and Nadja Auermann udowadniają, że ich czas jeszcze nie minął, a z kolejnymi latami ich twarze stają się jeszcze bardziej interesujące.

Vogue Japan nie poprzestał jednak tylko na wyjątkowej okładce. Do współpracy zaprosił również inne, znane topmodelki. Oprócz widniejących na głównej stronie gwiazd, w sesji pojawiły się ikony lat 90: Carolyn Murphy, Eva Herzigova, Guinevere Van Seenus and Maggie Rizer, a także te będące u szczytu kariery na przełomie wieków czyli: Tao Okamoto, Malgosia Bela, Mariacarla Boscono czy Natasha Poly. Liczba uczestniczących w sesji kobiet nie jest przypadkowa - w sumie jest to 15 topmodelek, na 15 rocznicę magazynu.

Vogue Japan obchodzi w tym roku 15 rocznicę swojego istnienia . Tak wyjątkowy moment należało uczcić w specjalny sposób, w związku z czym na okładce wrześniowego numeru możemy podziwiać supermodelki lat 80 i 90. Powrót ikon modelingu zawsze budzi wiele emocji, a ich zaangażowanie do sesji jest w większości przypadków gwarancją rozgłosu. Zjawiskowe Linda Evangelista, Stephanie Seymour, Naomi Campbell, Claudia Schiffer i Nadja Auermann udowadniają, że ich czas jeszcze nie minął, a z kolejnymi latami ich twarze stają się jeszcze bardziej interesujące. Z okładki spogląda na nas czyste piękno, różniące się kolorem włosów, skóry, oczu, jest to jednak piękno niezaprzeczalne, dzięki którym modelki osiągnęły tak ogromny sukces.

modelkimodelki Fot. Vogue Fot. Vogue

Vogue Japan nie poprzestał jednak tylko na wyjątkowej okładce. Do współpracy zaprosił również inne, znane topmodelki. Oprócz widniejących na głównej stronie gwiazd, w sesji pojawiły się ikony lat 90: Carolyn Murphy, Eva Herzigova, Guinevere Van Seenus and Maggie Rizer, a także te będące u szczytu kariery na przełomie wieków czyli: Tao Okamoto, Małosia Bela , Mariacarla Boscono czy Natasha Poly . Liczba uczestniczących w sesji kobiet nie jest przypadkowa - w sumie jest to 15 topmodelek, na 15 rocznicę magazynu.

Koncept wspólnego sfotografowania ikon modelingu nie jest nowy. Kultową już stałą się okładka brytyjskiej edycji pisma, która ukazała się w 1990 roku. Okładka ta przeszła do historii dzięki takim sławom jak: Naomi Campbell, Linda Evangelista, Christy Turlington, Tatjana Patitz, czy Cindy Crawford, której brakuje nam najbardziej na okładce Vogue Japan. Zdjęcie z 1990 roku wykonał Peter Lindbergh . Ten sam fotograf jest autorem innego, głośnego zdjęcia topmodelek. W 1991 roku uwiecznił osiem modelek na tle zabudowań Brooklynu. Od tego czasu idea grupowego fotografowania najlepszych modelek stała się popularna i co jakiś czas podejmowana jest przez czołowe magazyny.

TopmodelkiTopmodelki Fot. Kolaż Lula.pl Fot. Kolaż Lula.pl

Podobną strategie promocji z wykorzystaniem topmodelek zastosował Vogue Korea - obchodzący tym razem 18 rocznicę. Do współpracy zaproszono również pięć topmodelek, zamysł był jednak nieco inny. Powstała nie jedna, a pięć, różnych okładek sierpniowego numeru, na których widnieje inna topmodelka. Na zdjęciach możemy podziwiać: Candice Swanepoel, Joan Smalls, Karen Elson, Lily Donaldson oraz naszą zjawiskową Anję Rubik .

anjaanja Fot. Vogue Fot. Vogue

Jesteśmy pewne, że dzięki współczesnym, jak i topowym modelkom poprzednich lat obydwie edycje osiągną wysokie wyniki sprzedaży. Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć w naszej GALERII

Więcej o: