Super Normal Super Models, czyli największe nazwiska branży RAZEM! Moss, Stone, Werbowy... Kto jeszcze? [DUŻO ZDJĘĆ]

Wyjątkową i bardzo udaną sesję znajdziemy we wrześniowym numerze "W Magazine". Wow!

To już kolejny edytorial, którego estetyka nawiązuje do słynnego albumu Petera Lindbergha z 1990 roku. Koncept fotografowania supermodelek razem, był w kolejnych latach wielokrotnie powtarzany.

Supermodelki  Supermodelki  Peter Lindbergh Peter Lindbergh

Jednym z ostatnich tego typu projektów, jest okładkowa sesja wrześniowego magazynu "Vogue Japan" . Na jej "jedynce" widnieją takie gwiazdy jak Stephanie Seymour, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Claudia Schiffer i Nadja Auermann . Te same modelki (plus Christy Turlington, Tatjana Patitz i Cindy Crawford ) zadawały szyku w 1990 roku przed Lindberghiem.

Vogue JapanVogue Japan Luigi +Iango Luigi +Iango

Tym razem popularne dziś top modelki, pozują wspólnie przed obiektywem słynnego duetu Merta&Marcusa. Efekty ich współpracy możemy zobaczyć w najnowszym, wrześniowym wydaniu magazynu "W" . Szyku zadaje 15 największych nazwisk branży. Kate Moss, Daria Werbowy, Lara Stone, Amanda Murphy, Suvi Kuponen, Meghan Collison,Anna Ewers, Mariacarla Boscono, Raquel Zimmermann, Saskia De Brauw, Mica Arganaraz, Daan Van Der Deen, Filip Hrivnak i Steve Milatos , pozują w naturalnej scenerii, między innymi w parku czy na boisku do koszykówki. Tylko nieliczne ujęcia wykonano w studio.

Modelki prezentują trendy na nadchodzący jesienny sezon z kolekcji takich domów mody jak Marc Jacobs, Saint Laurent, Alexander Wang, Michale Kors, Ralph Lauren, Versace. Jest bezpretensjonalnie i mocno w klimacie grunge. Golfy, skórzane lub plisowane mini spódniczki zestawione z krótkimi, odsłaniającymi brzuch topami, koszule w kratę, grubo plecione, wełniane swetry. Wszystkie stylizacje bazują na nieśmiertelnej, uniwersalnej czerni. Sety stylista zwieńczył zaś kultowymi Martensami. I jak wam się podoba?

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej GALERII.

W MagazineW Magazine Mert & Marcus Mert & Marcus

Więcej o: