Serafin Andrzejak jesień-zima 2014/15 - pierwsza kampania uczestnika "Project Runway". Udana?

Zwycięzca Fashion Designer Awards 2013, uczestnik "Project Runway", król czerni. Serafin Andrzejak rozwija swoją markę - właśnie powstała pierwsza profesjonalna kampania na sezon jesień-zima 2014/2015.

Nie wypożycza sukienek na bankiety, nie zabiega o względy gwiazd. Najlepiej czuje się w zaciszu własnej pracowni, gdzie słychać stukot maszyny od rana do późnych godzin wieczornych. Nie wdzięczy się na bankietach, ale wystąpił w telewizyjnym show "Project Runway" . Odpadł gdzieś w połowie, mimo że mała biała sukienka była jego pierwszym (!) źle ocenionym projektem w show. Widzowie zapamiętali go jako wygadanego chłopaka o nietypowym imieniu i obfitej brodzie. Ale dziennikarze modowi już znali jego nazwisko i początki - minikolekcję, którą zgłosił na konkurs Fashion Designer Awards 2013 i niespodziewanie wygrał. Jury umiało docenić, że projektant umie osiągnąć różnorodność w pozornie ponurej czerni.

Serafin Andrzejak, Ada Fijał - Fashion Designer Awards 2014Serafin Andrzejak, Ada Fijał - Fashion Designer Awards 2014 AKPA Fashion Designer Awards 2014/ AKPA

Dziś Serafin Andrzejak rozwija skrzydła. Rok później, jako gość specjalny Fashion Designer Awards 2014 , zaprezentował już pełną kolekcję. Oglądaliśmy ją w duszących oparach kadzideł, bo główną inspiracją projektanta było prawosławie i szaty sakralne , a punktem wyjścia - hymn do św. Nektariusza . Na wybiegu pojawiły się sylwetki damskie i męskie - skomplikowane konstrukcje z czarnej wełny i przecieranej skóry. Wzbogacały je asymetryczne aplikacje z ręcznie trymowanego naturalnego futra. W finale Andrzejak pokazał zwiewne suknie, dekorowane aplikacjami z ręcznie dartego przejrzystego jedwabiu.

Serafin Andrzejak jesień-zima 2014/15Serafin Andrzejak jesień-zima 2014/15 AKPA AKPA

Kolekcję na jesień-zimę 2014/2015 promuje odrealniona kampania z odbarwionym chmurnym niebem w tle. Na minimalistycznych zdjęciach pierwsze skrzypce grają ubrania i ich bogactwo faktur. Futurystyczny klimat kampanii sprawia, że kolekcja wygląda bardzo nowocześnie, mimo tradycyjnych, sakralnych źródeł. Pomimo nietypowych fasonów i zabaw z asymetrią - wydaje się łatwa w noszeniu, także w rozmiarach powyżej 34. Dla Serafina Andrzejaka może to być początek drogi do pierwszej ligi polskiej mody.

Kampanię Serafin Andrzejak jesień-zima 2014/15 zobaczycie w GALERII >>>

Więcej o: