Paris Fashion Week: Wielki sukces Gosi Baczyńskiej! Co projektantka proponuje na przyszłoroczne lato?

Polka zaprezentowała swoją kolekcję chwilę po pokazie francuskiego domu mody Lanvin.

W czwartkowy wieczór w dostojnym anturażu rezydencji ambasadora RP w Paryżu , Gosia Baczyńska zaprezentowała już po raz trzeci swoją autorską kolekcję. Jej poprzednie dwie kolekcje zebrały gromkie brawa paryskiej i polskiej publiczności. Co tym razem zobaczyłyśmy na wybiegi i jak kolekcja została przyjęta przez zgromadzonych gości?

Na wybiegu rządził przepych, ale w romantycznym , charakterystycznym dla Baczyńskiej wydaniu oraz estetyka artystycznej i buntowniczej bohemy lat 30 . Dużo złota, blasku, nowoczesne i szlachetne tkaniny (jadwabie i żakardy ). Zachwyciły nas proste formy, długość midi, transparentne tkaniny, efektowne detale w postaci misternych koronek, subtelnych haftów czy laserowo wycinanych plis, które tworzą ciekawe, ażurowe wzory. Czerń, granat, odcienie niebieskiego, zieleń, mięta, biel. Takie kolory zdominowały linię na sezon wiosna/lato 2015 . Uwagę zwracają też nieregularnie porozrzucane po tkaninie litery tworzące zaszyfrowaną wiadomość.

Inspiracją polskiej projektantki był spis reguł "Work Schedule", autorstwa słynnego nowojorskiego pisarza Henry'ego Millera. Sentencje pisarza skandalisty, które szczególnie zrobiły na Baczyńskiej wrażenie, zostały nadrukowane na tkaniny oraz zdobiły ciała modelek.

Wszystkie sylwetki zostały zwieńczone szpilkami zaprojektowanymi przez Gosię Baczyńską , która stworzyła autorską linię obuwia specjalnie na tę okazję.

My, podobnie jak zgromadzeni w ambasadzie goście, jesteśmy kolekcją urzeczone. A wy?

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej GALERII.

Gosia BaczyńskaGosia Baczyńska fot.Filip Okopny fot.Filip Okopny

Wybrane dzieła Gosi Baczyńskiej z oferty Mostrami.pl (wystarczy kliknąć w zdjęcie, żeby przenieść się na stronę produktu):

Więcej o: