Ania Kuczyńska "Lava" - zobacz kolekcję jesień-zima 2014/15 [ZDJĘCIA]

Ania Kuczyńska powraca do motywów z lat 60. i 70., znów nawiązuje do wulkanicznego krajobrazu, nie rezygnuje z surowości strojów kojarzonych z religią. Nowa kolekcja projektantki to "Kuczyńska w pigułce" - udana synteza elementów, którymi zachwycała w ostatnich sezonach,

Pamiętacie kolekcję Ani Kuczyńskiej "Stromboli"? W zeszłym tygodniu projektantka wróciła do wulkanicznego krajobrazu, tym razem nazywając kolekcję "Lava". Motyw przewodni propozycji na aktualny sezon to czerń, najbardziej klasyczna, najbardziej elegancka antybarwa. Według Kuczyńskiej łączy nowoczesność i tradycję, w wersji z miękkiej wełny kojarzy się z zastygłą, matową lawą. Co najważniejsze - podkreśla detale kroju, pozwala na pierwszy rzut oka stwierdzić, że mamy do czynienia z ubraniem zaprojektowanym, a nie tylko naszkicowanym i odszytym.

Ania Kuczyńska 'Lava' jesień-zima 2014/15Ania Kuczyńska "Lava" jesień-zima 2014/15 Filip Okopny Filip Okopny

Na nowy pokaz Kuczyńskiej musieliśmy czekać dosyć długo - w końcu sezon zaczął już się na dobre. Opłaciło się, bo propozycje projektantki są smakowite i należą do kategorii "chcę to mieć już teraz". Warszawska projektantka nie odcięła się zupełnie od stylu, który dopracowała w ostatniej kolekcji "ILLUMINATE". Niespełna rok temu na wybiegu zobaczyliśmy koszulowe sukienki i tuniki, z wyraźnie odciętymi karczkami i gorsami, zapinane pod szyję na guziczki i pętelki. Ten surowy, protestancki look wyróżniał się na tle polskiej sceny mody, ale mógł wydawać się przesadnie nobliwy i trudny w noszeniu. W nowym sezonie powraca w bardziej przystępnej wersji - skontrastowany z dyskretnie podkreślonym seksapilem. Zwróćcie uwagę na przewrotny motyw różańców na kostkach modelek i "długowłose" szpilki Kazar:

Ania Kuczyńska 'Lava' jesień-zima 2014/15 - backstageAnia Kuczyńska "Lava" jesień-zima 2014/15 - backstage Filip Okopny Filip Okopny

Seks na wybieg Ani Kuczyńskiej nie trafił przypadkowo - tym razem, lubująca się w popkulturze XX wieku projektantka chciała złożyć hołd bohemie lat 60. i 70. Seksualna wolność i uduchowienie nie przeczyły sobie i w równym stopniu stanowiły filary ówczesnej kultury artystycznej. Na muzy kolekcji Ania wybrała dwie wyjątkowe kobiety tamtej epoki: malarkę Georgię O'Keeffe , której naładowane erotyzmem obrazy tylko pozornie przestawiały kwiaty oraz paryską ikonę, muzę Saint Laurenta - Loulou de la Falaise .

W kolekcji "Lava", poza skróceniem spódnic i sukienek, projektantka zastosowała też bardziej dosłowne sensualne elementy. Odrobinę "pieprzu" zapewniają tiulowe prześwity - odsłaniają piersi modelek, ale mniej odważna klientka może je zakryć wybornie skrojoną marynarką. Albo włożyć pod spód wycięte body w stylu lat 80. - efekt współpracy projektantki ze le Petit Trou, "niegrzeczną" marką bieliźnianą stylistyki Zuzy Kuczyńskiej. Efekt? Prowokujący i świeży.

Zdjęcia z pokazu Ani Kuczyńskiej "Lava" jesień-zima 2014/15 znajdziesz w GALERII >>>

Poniżej kilka świetnych propozycji z poprzednich kolekcji, jeśli już teraz chcecie zaspokoić swój apetyt na ubrania od tej konsekwentnej i intrygującej projektantki:

Materiały partnera

Więcej o: