Młody polski projektant w grudniowym Vogue UK. Zobacz, o kogo chodzi

Wczoraj naszym gościnnym redaktorem naczelnym był Maciej Sieradzky z "Project Runway", a już dziś piszemy o kolejnym podopiecznym programu. Na łamach Vogue UK ukazała się notka o Serafinie Andrzejaku.

Serafin Andrzejak to uczestnik pierwszej polskiej edycji "Project Runway" i laureat Fashion Designer Awards 2013 . 27-letni projektant ma teraz szanse na rozpoznawalność także poza granicami kraju. Notatka o jego kolekcji jesień-zima 2014/15 ukazała się na łamach grudniowego numeru Vogue UK w sekcji "Designer Profile". Jest to rubryka o charakterze komercyjnym, ale to redakcja Vogue selekcjonuje projektantów, redaguje teksty i oferuje wyjątkowo korzystne stawki takiej promocji dla młodych marek.

O Andrzejaku napisano w ciepłych słowach:

Serafin Andrzejak preferuje minimalizm i proste, czyste formy. Jego pracę charakteryzuje kreowanie kolekcji na bazie tradycyjnych form. Łączy klasyczną elegancję z charakterystyczną czernią, która stała się jego znakiem rozpoznawczym - czytamy w grudniowym Vogue UK.

Jak myślicie, czy to kolejny znak wzrastającej popularności polskiej mody na Wyspach Brytyjskich? Na ścieżkę wydeptaną przez Barbarę Hulanicki , a później La Manię , powoli wkracza nowa fala.

Więcej o: