Czerwona sukienka - wielka akcja charytatywna Shopstory.pl i WOŚP

?Czerwona sukienka? to wspólna akcja charytatywna Shopstory i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do projektu zaprosiliśmy czołówkę polskich marek modowych: Hector & Karger, Łukasz Jemioł, Małgorzata Czudak, MMC Studio, Pajonk.

Wszyscy zaproszeni projektanci bez wahania zgodzili się przygotować dla nas własne interpretacje czerwonej sukienki i przekazać je na aukcje Allegro, w których każdy może wziąć udział. Wspólnie chcieliśmy udowodnić, że moda to nie tylko świat celebrytów, a polscy projektanci są w stanie poświęcić własny czas, energię i pieniądze na szczytny cel. Razem z uczestnikami aukcji możemy wesprzeć najbardziej znaną w Polsce zbiórkę pieniędzy, przeznaczoną w tym roku "na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów".

Dlaczego czerwona sukienka? Czerwony kojarzy nam się ze świętami, czyli czasem dawania i dzielenia się. Jest kolorem serca - tego samego, jakie służy za logo akcji Jurka Owsiaka. Jednocześnie w modzie barwa ta symbolizuje kobiecość na wyjątkową okazję. Karnawał, w trakcie, którego WOŚP ma swój finał, będzie świetną okazją, by wykorzystać - wygraną w aukcji - sukienkę w praktyce. Dla tych, którzy kochają modę, będzie to świetna okazja by połączyć zakupy z pomocą najbardziej potrzebującym.

Każdy z zaproszonych przez nas projektantów zaskoczył nas czymś wyjątkowym. Niektóre sukienki powstały specjalnie na potrzeby akcji, inne pochodzą z najnowszych kolekcji - które nie są nawet jeszcze w sprzedaży - lub do nich nawiązują. Dzięki temu mamy pewność, że w momencie zakończenia aukcji, nikt inny nie będzie mógł pochwalić się posiadaniem takiego samego unikatu. Cieszymy się, że do przedsięwzięcia udało się przekonać zarówno klasyków polskiej mody, jak i młode talenty na tej scenie. Mamy nadzieję, że dzięki temu, każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś w odpowiadającej mu estetyce.

Małgorzata Czudak stworzyła sukienkę specjalnie do naszej akcji. Jak powiedziała nam sama projektantka: "Czerwona sukienka to czysty seksapil. Dopiero w ruchu widać nogę w rozcięciu, a prawdziwym zaskoczeniem może być dekolt na plecach. Takiej drugiej skóry nie zakłada się tylko raz, ale chce ją często nosić".

Sukienka Łukasza Jemioła pochodzi z jego najnowszej kolekcji. Zgodnie ze słowami projektanta: "kobieta może wyglądać w niej bardzo seksownie, a jednocześnie biznesowo. Sukienka jest zrobiona z dwustronnej tkaniny nowej generacji. Specjalnym wykończeniem jest plisa z metalowymi napami z tyłu, która dodaje jej ultranowoczesnego charakteru".

MMC Studio od swojej zimowej kolekcji zaczerpnęło "pomysł na małą czarną, którą z łatwością zmienić można w widowiskową czerwień. Sprowadziliśmy więc specjalnie tkaninę z dwukolorowymi cekinami, które obracać można ruchem ręki na czerwoną lub czarną stronę. W ten sposób powstała jedyna w swoim rodzaju kreacja".

Sukienka marki Pajonk "składa się z dwóch części, dzięki czemu można ją nosić na kilka sposobów w zależności od potrzeb kobiety. Czerwona sukienka kojarzy się z wieczorowym wyjściem, lecz dzięki dodatkowej górze kobieta może założyć ją zarówno na wielkie wyjście, jak i dostosować ją do codziennych potrzeb".

Hector & Karger jak sami mówią, postanowili: "przemycić charakterystyczne dla stylu marki cechy. Stąd też obecność grubego plastikowego zamka błyskawicznego, który - obszyty naturalną skórą - stanowi główny element dekoracyjny i wyróżniający, na tle pozostałych kreacji. Zamek oplata sylwetkę, tworząc na głęboko wyciętych plecach oryginalną kokardę".

Poza samymi projektantami, do promowania akcji udało nam się namówić jedną z czołowych agencji modelek w Polsce - D'Vision, która patronuje uczestniczkom programu Top Model. To one w przepięknej sesji zrealizowanej na scenie Teatru Roma, wydobyły całe piękno drzemiące w każdej z pięciu czerwonych sukienek.

Partnerzy akcji:

fotograf: Daniel Stelmaszak stylista: Misza Barton scenografia: Boris Kudlieka make-up: Malwina Szablewska włosy: Gor Duryan Modelki: Zuza Kołodziejczyk, Ania Cybulska, Magda Roman, Emilia Pietras, Renata Kurczab/ D'Vision

Dziękujemy sklepowi Sarenza.pl za użyczenie butów do sesji oraz marce Lewanowicz za użyczenie biżuterii.

Więcej o: