Kristina Pimenova. Nowe objawienie modelingu czy chora ambicja matki?

Ma dopiero 8 lat, ale już może pochwalić się czteroletnim doświadczeniem w zawodzie modelki.

Świat mody kocha kontrowersje. Pamiętacie szokujący edytorial załączony do "Vogue Paris " z 2011 roku? Carine Roitfeld , pełniąca w tamtym czasie funkcję redaktor naczelnej magazynu, w roli bezpruderyjnej, mocno wymalowanej femme fatale obsadziła wówczas 10-letnią Thylane Lena-Rose Blondeau.

Roitfelda oskarżona o przekroczenie granic przyzwoitości, straciła posadę naczelnej. Ówczesna sytuacja wywołała dyskusję, w jakim wieku należy zaczynać karierę w świecie high fashion. Szokujący edytorial z 10-letnią dziewczynką podzielił branżę na dwa obozy. Jedni nie bacząc na wiek Thylane, byli małą zachwyceni, inni potępiali zachowanie jej matki, która zbyt wcześnie wypchnęła córkę do trudnego, pełnego pokus świata mody.

fot.Sharif Hamza/ 'Vogue Paris' 2011 r.fot.Sharif Hamza/ "Vogue Paris" 2011 r. fot.Sharif Hamza/ "Vogue Paris" 2011 r. fot.Sharif Hamza/ "Vogue Paris" 2011 r.

Po trzech latach od afery z małą Francuzką w roli głównej, świat mody oszalał na punkcie innej młodocianej modelki. Mowa o 8 - letniej Kristinie Pimenovej . Rosjanka swoją przygodę z modelingiem rozpoczęła już 4 lata temu. Karierą dziewczynki nie kieruje kto inny, jak matka, która nie zdążyła spełnić się w zawodzie modelki. Dzięki jej "zaradności" Kristina wzięła już udział w kampaniach Roberto Cavalliego, DsQuared2 i Benettona , a także może pochwalić się okładką "Vogue Bambini ". O popularności Pimenovej świadczy też ilość fanów na Instagramie . Rosjankę śledzi ponad 280 tyś. Followersów .

Dziewczynce nie sposób odmówić niesamowitej urody, jednak uważamy, że na profesjonalny modeling jest stanowczo za wcześnie. Bo po co odbierać dziecku dzieciństwo? Na karierę na pewno przyjdzie jeszcze czas... [GALERIA]

instagram.com/kristinapimenova2005instagram.com/kristinapimenova2005 instagram.com/kristinapimenova2005 instagram.com/kristinapimenova2005

Więcej o: