Magda Butrym wiosna-lato 2015 - zobacz nowości od polskiej projektantki, która ubiera gwiazdy i top modelki [LOOKBOOK]

Magda Butrym wiosna-lato 2015 to chyba najbardziej wyczekiwana polska kolekcja sezonu. Po tym jak projektantka ubrała najlepsze polskie modelki i arcycelebrytkę Kim Kardashian, wszystkie oczy były zwrócone na nią. Nie zawiodła.

Nie jest łatwo stworzyć w Polsce markę z prawdziwie luksusowymi aspiracjami. Liczne targi designu, "Project Runway" i sklepy internetowe z polską modą nakręcają koniunkturę na "młodych zdolnych", wśród których zdolnych jest zaledwie garstka. W twórczości większości z nich dominują szybkie produkty modopodobne (bluzy, T-shirty z napisami). Branża mody ubiera się u Ani Kuczyńskiej , bo projekty świetne, brand z mocnym charakterem, a ceny umiarkowane. Z kolei prezeski i żony prezesów spółek noszą projektantów, których dobrze znają z rubryk towarzyskich, a lata na szczycie wyrobiły ich nazwiska. Bezpieczniej jest inwestować w modę sprawdzoną, zatwierdzoną pieczęcią "polski produkt premium". Taką renomę ma zaledwie garstka - Zień, Baczyńska , Woliński , Paprocki & Brzozowski .

W ten świat wchodzi Magda Butrym , razem z partnerką biznesową Aleksandrą Halembą i dyrektorem artystycznym Jolantą Aerts . Nie brakuje kapitału i świeżych pomysłów, brakuje rozpoznawalności, bo Magda projektowała dotąd dla innych marek (Portofino , La Mania ). Z pomocą przychodzi genialna strategia biznesowa.

Anja Rubik w koszuli Magda Butrym wiosna-lato 2015Anja Rubik w koszuli Magda Butrym wiosna-lato 2015 Instagram Anja Rubik Instagram anja_rubik

Najpierw był piękny lookbook kolekcji jesień-zima 2014 , który sprawił, że nową markę doceniła branża. Później - stopniowe dawkowanie nowych projektów - model po modelu. Jako pierwsza jedwabną koszulę w stylu boho nosi Anja Rubik . Jest ciepły wrzesień, idealna pora do prezentowana propozycji na lato... przyszłego roku. Gdy zrobi się chłodniej, top modelka sfotografuje się w militarnym płaszczu z jesiennej kolekcji Butrym .

Anja Rubik w płaszczu marki Magda Butrym z kolekcji jesień-zima 2014/15Anja Rubik w płaszczu marki Magda Butrym z kolekcji jesień-zima 2014/15 Instagram anja_rubik Instagram anja_rubik

Sama Butrym także nosi swoje projekty. Podobno to tak poznaje Kim Kardashian , która miała zachwycić się jej spódnicą podczas pobytu w Paryżu. Gdy gwiazda E!Entertainment zakłada frędzle z metką Magda Butrym , o marce dowiaduje się Zachód. Do garderoby królowej reality shows trafiają jeszcze dwa modele od polskiej projektantki.

Magda Butrym i Kim Kardashian w ParyżuMagda Butrym i Kim Kardashian w Paryżu Instagram Instagram m.butrym

Zanim Magda pokaże nową kolekcję w całości, dwa nowe modele zobaczymy w sesji dla Vivy (oczywiście na Anji Rubik ), a ręcznie pleciona sukienka ze skóry zachwyci gości Victoria's Secret after party. Do grona fanek marki dołącza Magdalena Frąckowiak . Podobną reklamę zapewniła Bohoboco JAC w zeszłym roku, ale duet projektantów nie miał wsparcia Kim ...

Magdalena Frąckowiak w sukience Magda Butrym wiosna-lato 2015Magdalena Frąckowiak w sukience Magda Butrym wiosna-lato 2015 LUKE MACGREGOR / REUTERS / REUTERS LUKE MACGREGOR / REUTERS / REUTERS

Jaka jest kolekcja Magda Butrym wiosna-lato 2015 ? Dokładnie taka, jak obiecywały nam sygnały oszczędnie dawkowane od września. Koszula Anji Rubik to wyrafinowana forma hippie , luksusowa niczym u Cavallego , ale bardziej powściągliwa i elegancka. Podobnie jak wiele domów mody i popularnych marek, projektantka zainspirowała się powracającą epoką przełomu lat 60. i 70. Znalazła na tę modową wyprawę w przeszłość własny sposób - niedosłowność i dużą dozę luksusu. Nawet denim wygląda przednio, nie wspominając już o cienkim jak tkanina, miękkim zamszu.

Adam Plu/ Move Picture

Największe wrażenie robią jednak elementy sygnalizowane przez stroje Kim i Magdaleny - drobiazgowe rzemiosło. Choć twórcy marki zarzekają się, że MB to "bezpretensjonalne pret-a-porter", w rzeczywistości wielogodzinna praca rąk wprowadza tu element haute couture . Firma zatrudnia polskich rzemieślników (m. in. z Podhala i Śląska), a wyplecenie spódnicy Kardashian zajmuje, bagatela, 30 godzin pracy. W nowym lookbooku jedwabie, skóry i kaszmiry sąsiadują z plecionkami i tkaninami utkanymi na tradycyjnych krosnach. Efekt jest niesamowity. Wszystko w tej kolekcji krzyczy "dyskretny luksus". Tylko spójrzcie, ile metrów koronki potrzeba na uszycie tej ciasno plisowanej małej czarnej!

Foto: Adam Plu/ Move Picture

Magda Butrym - młoda projektantka urodzona w 1985 r. w Zabrzu. Po maturze wyjechała do Warszawy i rozpoczęła studia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Pierwsze kroki w branży mody stawiała jako najmłodsza stylistka w historii TVP . W 2009 r. założyła ze wspólnikiem markę Portofino, szybko jednak przeszła do La Manii. Dla Joanny Przetakiewicz pracowała przez 3 lata. Własną markę Magda Butrym prowadzi od 2014 r.

Całą kolekcję Magda Butrym wiosna-lato 2015 zobaczysz w GALERII

Więcej o: