Naomi Campbell i Jourdan Dunn RAZEM dla Burberry! Jak wypadły?

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że modelki współpracują ze sobą absolutnie po raz pierwszy.

Najpierw dyrektorowi kreatywnemu marki udało się namówić do wspólnego projektu Burberry Kate Moss i Carę Delevingne (wywołało to ogromne poruszenie w branży), teraz trzy miesiące później w jednej kampanii występują dwie inne brytyjskie gwiazdy - Naomi Campbell i Jourdan Dunn. Duet równie wyjątkowy jak w przypadku Moss&Delevingne . O Naomi mówi się, że jest mentorką młodszej o 20 lat koleżanki, z kolei Jourdan, bywa nazywana następczynią długonogiej 44-letniej piękności.

Choć dziewczyny nigdy nie kryły swojej wzajemnej sympatii i na bankietach często pozowały razem do zdjęć, to jeszcze nigdy nie miały okazji ze sobą pracować... Na takie połączenie zdecydował się dopiero Christopher Bailey. Projektant, który zaproponował modelkom udział w kampanii Burberry, tak wytłumaczył swoją decyzję:

-Naomi and Jourdan - dwie brytyjskie ikony, piękne kobiety i dwie perfekcyjne twarze do naszej nowej kampanii. To ogromny zaszczyt móc z nimi pracować.

Ciemnoskóre modelki pozują przed zaprzyjaźnionym Mario Testino , który jest również autorem kampanii z Kate i Carą w roli głównej. Przytulone gwiazdy przed obiektywem Testino prezentują klasyczne sety z linii na wiosnę 2015. W ponadczasowych, kultowych już trenczach, z przerzuconą na szyi apaszką i kuferkiem w tradycyjną kratę, Naomi i Jourdan zadają szyku i klasy. Dziewczyny na planie żartowały, śmiały się, a więc zachowywały się bardzo naturalnie. Na zakulisowym nagraniu wideo dostrzegamy, że ich wzajemne relacje są naprawdę bardzo bliskie...

O tym jak układała im się współpraca na planie, Naomi opowiedziała portalowi Vogue.

-To zawsze ogromna przyjemność pracować z Mario. Weszliśmy do branży razem 28 lat temu. Od tamtej pory się przyjaźnimy i zawsze mocno wspieramy. Efekty jego pracy zawsze są takie, jakie powinny być, dlatego nigdy nie odmawiam współpracy z Testino. Ze współpracy z Jourdan jestem bardzo zadowolona, Był to nasz pierwszy raz, ale zapewne nie ostatni, Na planie było świetnie, dużo zabawy.

Co więcej, przy okazji sesji, Mario Testino zrobił Naomi zdjęcie w samym ręczniku i szlafroku do swoje albumu #TowelSeries.

TowelSeriesTowelSeries Mario Testino Mario Testino

Zajrzyjcie do naszej GALERII , znajdzie tam kampanijne  i zakulisowe ujęcia.

 
Więcej o: