Ciemnoskóra modelka na jedynce "Vogue UK" po 12 latach przerwy. Dlaczego czekaliśmy tak długo?

W 2002 roku gwiazdą brytyjskiego wydania została Naomi Campbell. Po niej, przez ponad dekadę na okładkach "Vogue UK " (było ich 164) mogłyśmy oglądać jedynie białe modelki....Aż do teraz.

Noworoczny numer brytyjskiego pisma otwiera Jourdan Dunn . Choć 24-letnia piękność pojawiła się już na okładce "Teen Vogue UK ", to na "dorosłym" formacie Jourdan debiutuje dopiero teraz. Dunn dołączyła tym samym do grona swoich przyjaciółek (Cara Delevingne, Georgia May Jagger, Kate Upton ), w ich portfolio figuruje już przynajmniej jedynka "Vogue UK". Przypomnijmy, że dziewczyny wkraczały do świata high fashion mniej więcej w tym samym czasie. Co więcej, biorąc pod uwagę ilość i jakość realizowanych przez modelki projektów, różnica między nimi nie jest znacząca. Tym, czym Jourdan odstawała od swoich koleżanek był brak jedynki dla rodzimej biblii mody.

okladki Vogue UKokladki Vogue UK Vogue UK/ Jourdan na styczniowej okladce 2015 i Naomi na okładce z 2002 roku Vogue UK/ Jourdan na styczniowej okladce 2015 i Naomi na okładce z 2002 roku

Modelka na portretowym zdjęciu w wykonaniu Patricka Demarcheliera, jawi się w eleganckiej sukience z wiosennej kolekcji Prady. Jourdan w ujęciu fotografa prezentuje ogromną klasę, jest przy tym subtelna i dziewczęca. Już nie możemy doczekać się pełnego albumu! Zadowolona z efektu końcowego Dunn , wrzuciła okładkę na swój Instagram. Modelka opublikowała tam też zdjęcie swojego kilkuletniego synka, który dumnie trzymał w swoich rączkach styczniowy numer magazynu.

synek Jourdan Dunn synek Jourdan Dunn  Instagram.com/jourdan_official Instagram.com/jourdan_official

Dlaczego redaktor naczelna pisma tak długo zwlekała z zatrudnieniem ciemnoskórej modelki na okładkę pisma? Komentarza w sprawie tego konkretnego wydania jeszcze nie ma, ale już jeden z zagranicznych serwisów opisując obecną sytuację, przytoczył wypowiedź Alexandry Schulman sprzed kilku lat. Naczelna zapytana wówczas dlaczego na okładkę pisma nie zaprosi modelki o pełniejszych kształtach odpowiedziała, że nikt przecież nie chce oglądać w magazynach zwykłych dziewczyn.... Wydawać by się mogło, że postawa Schulman jest nieugięta. Aż do teraz.

Cieszy nas zatem, że brytyjska biblia mody postanowiła iść jednak z duchem czasu i powiela zapoczątkowany przez inne magazyny trend na pokazywanie różnorodności. Mamy nadzieję, że na modelki plus size również przyjdzie czas. [GALERIA]

Więcej o: