Jourdan Dunn pierwszą czarnoskórą modelką SOLO na okładce brytyjskiego "Vogue" od 12 lat! Warto było czekać? [ZDJĘCIA]

Styczniowe wydanie pisma, którego gwiazdą jest jedna z najlepszych modelek na świecie, wywołało sporo zamieszania.

Noworoczny numer "Vogue UK " otwiera 24-letnia Jourdan Dunn . Redaktor naczelna magazynu - Alexandra Schulman , która bardzo długo zwlekała z zatrudnieniem ciemnoskórej modelki na okładkę brytyjskiej biblii mody, swoją postawą wywoływała w branży mody burzę. Bardzo nas cieszy, że w końcu dała się przekonać do promowania różnorodności. O styczniowym numerze brytyjskiego pisma tydzień temu mówili wszyscy.

Dziś światło dzienne ujrzał pełen album. Edytorial, zrealizowany w Nowym Jorku, w całości został poświęcony wiosennym trendom. Jourdan pozuje w krótkich trapezowych, inspirowanych modą lat 60. sukienkach. Okazuje się, że hitem wciąż będą ortopedyczne, naszym zdaniem absolutnie niekobiece klapki Birkenstock , a także eleganckie cygaretki, jak i szerokie spodnie typu palazzo . Bardzo nas cieszy, że na wiosnę 2015 domy mody wciąż lansują trend moro .

Jourdan Dunn w ujęciu Patricka Demarcheliera na czarno-białych zdjęciach prezentuje ogromną klasę, jest przy tym subtelna i dziewczęca. Jak oceniacie? Warto było na nią czekać aż tyle czasu?

GALERIA >>>

Vogue UKVogue UK Patrick Demarchelier Patrick Demarchelier

Więcej o: