Kate Moss skończyła 41 lat! Zobacz jej 41 najlepszych okładek [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Ikona modelingu właśnie obchodzi 41. urodziny. Prześledziliśmy jej imponującą karierę od pierwszej okładki aż do zachwycających aktów z ostatnich miesięcy.

Supermodelka, ikona stylu, matka 12-letniej córki, żona uzdolnionego rockmana, była kokainistka i imprezowiczka, eksdziewczyna Johnny'ego Deppa ... W ciągu 41 lat Kate Moss zdążyła przeżyć tyle sukcesów, upadków i zawirowań, że wystarczyłoby na co najmniej 80 lat. Mimo że nie wywołuje już skandali, wciąż budzi emocje i fascynuje tłumy. Jak ta niezbyt wysoka dziewczyna o przeciętnej urodzie zrewolucjonizowała świat mody?

Wystarczyło znaleźć się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Pod koniec lat 80. tradycyjne piękno się przejadło, a showbiznes łaknął świeżości, nowej estetyki. To wtedy Sarah Doukas , założycielka londyńskiej agencji Storm, spotkała na lotnisku chudziutką 14-latkę. Płaska jak deska, trochę androgyniczna dziewczyna zapoczątkowała trend na nowy ideał piękna. Nazwano go trochę niesprawiedliwie "heroinowym szykiem". Nastoletnia Kate wpisywała się po prostu w epokę buntu i garażowego rocka - piękne lata 90! W momencie powszechnej nostalgii za tą epoką wracamy do ewolucji Kate Moss - w urodziny supermodelki pokazujemy jej 41 najważniejszych okładek. Prześledźcie jej ewolucję - z piegowatej dziewczynki, przez platynową blondynkę z początków XX wieku, do uniwersalnej ikony kobiet, które nie chcą wyrosnąć ze skórzanej ramoneski i rockowych botków.

1990 lipiec: druga okładka Kate Moss dla The Face1990 lipiec: druga okładka Kate Moss dla The Face The Face / Corrine Day

The Face/Corrine Day

Powszechnie przyjmuje się, że pierwszą okładką Kate Moss było roześmiane zdjęcie z pióropuszem w magazynie The Face autorstwa kultowej, nieżyjącej już fotografki Corrine Day (zdj. powyżej). W rzeczywistości brytyjska supermodelka zadebiutowała w tym samym magazynie dwa miesiące wcześniej - jej pierwsza okładka była po prostu gorsza i nie przeszła do historii.

40 pozostałych przełomowych okładek Kate Moss zobaczycie w GALERII

Więcej o: