18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Penis na wybiegu?! Rick Owens złamał kolejne tabu, świat mody przeżywa

Po prawdziwym korowodzie nagich piersi i króciutkich spódniczek luksusowa moda wreszcie zauważyła penisy. Goście paryskiego pokazu Ricka Owensa zostali stanęli z męskością, hmm, twarzą w twarz.

W Paryżu trwa Tydzień Mody Męskiej, ale wszyscy rozmawiają tylko o nagich penisach, które wczoraj zobaczyli na wybiegu. Zobaczyli ukradkiem, bo męska nagość nie została wyeksponowana, co najwyżej mniej lub bardziej sykretnie wystawała z połów materiału. Sprawcą całego zamieszania jest Rick Owens , projektant który nie tylko stworzył ubrania z otworami w okolicy krocza, ale i pozbawił modeli bielizny.

Rick Owens ma opinię buntownika wielkiej mody, ale nie kojarzy się z tanią prowokacją. Nawet nie ujawnia szczegółów swojego intrygującego życia prywatnego (jego muzą i małżonką jest 70-letnia ekscentryczka Michele Lamy ). Jak dotąd jego drobne wykroczenia przeciwko tradycyjnej modzie były mile widziane: przekraczał granice płci, zamiast pięknych i chuderlawych modelek zaprosił na wybieg czarnoskóre adeptki steppingu (mieszanka tańca i wojskowej choreografii). Pokazywanie męskiego krocza to zdecydowanie nowość w jego repertuarze.

Rick Owens jesień zima 2015Rick Owens jesień zima 2015 East News East News

Czy Rick Owens pożałuje kontrowersyjnego kroku? Faktem jest, że nikt nie mówi o całości kolekcji, pełnej interesujących surowych płaszczy, postarzanych tkanin czy, nietypowych w modzie męskiej dzianinowych tunik. Uwaga mediów skupiła się na czterech sylwetkach "z dziurką".

Rick Owens jesień zima 2015Rick Owens jesień zima 2015 x / EAST NEWS x / EAST NEWS

Co robią otwory na środku sylwetek? To efekt dekonstrukcji, jednego z ulubionych środków artystycznych projektantów z nurtu alternatywy. Owens odwrócił do góry nogami bluzy - to ich kołnierzyki dyndają w okolicy krocza, nie zasłaniając skutecznie "klejnotów". W dłuższych sylwetkach, właściwie sukienkach męskich, na wysokości przyrodzenia widzimy nawet okrągłe wycięcia w formie golfu swetra.

W kwestii mody dekonstrukcyjnej Rick Owens jest na pewno innowacyjny, ale nie próbujcie inspirować się jego nową kolekcją na co dzień. Może skończyć się aresztem!

Prowokujące projekty z kolekcji Rick Owens jesień-zima 2015 w GALERII

Więcej o: