MMC Studio przy świecach - niesamowity pokaz kolekcji wiosna-lato 2015 "Unplugged"

Ultranowoczesne sylwetki z "Unplugged" to propozycja dla koneserów, inna niż wszystko, co polska moda ma do zaoferowania. Duet MMC Studio zaprezentował je w czasie kameralnego pokazu na 42. piętrze warszawskiego wieżowca.

Dlaczego na pokaz wiosennej kolekcji MMC Studio czekaliśmy tak długo? "Unplugged" premierowo pokazano na Tygodniu Mody w Budapeszcie, ale później w Warszawie zobaczyliśmy kolekcję w wersji rozszerzonej. Elementy sezonu wiosna-lato przewijały się też na czerwonym dywanie - szczególnie w stylizacjach muzy duetu Joanny Horodyńskiej (zielonoturkusowa spódnica i poszarpany top do kompletu, maxi z rewelacyjnej lekkiej siateczki).

ZDJĘCIA Z POKAZU

Pokaz Łukasza JemiołaPokaz Łukasza Jemioła WBF WBF

Dopiero wczoraj zobaczyliśmy pełny zamysł kolekcji, w której dominował miejski, lekko sportowy klimat. Sylwetki sprawiały wrażenie wydłużonych, dzięki obniżonym stanom i przedłużonym górom. Motywem przewodnim kolekcji jest również asymetria - czy to w drapowaniu i cięciu obszernych spódnic, czy rozmieszczeniu geometrycznych elementów i kieszeni w pięknych płaszczach nawiązujących do uniformu. Jak zwykle w przypadku MMC , okrycia wierzchnie były bardzo mocnym punktem pokazu. Zachwycały białe konstrukcje z tyveku czy tkanin łączonych z grubym plastikiem, zachwycał efektowny pomysł spięcia połów kurtki wbudowanym paskiem. Niby proste, ale świetne i nieopatrzone.

MMC wiosna- lato 2015MMC wiosna- lato 2015 fot. Kurnikowski / AKPA fot. Kurnikowski / AKPA

MMC Studio słynie także z eksperymentalnego podejścia do surowców. W "Unplugged" Majer i Michalak połączyli drukowane jedwabie z plastikowymi panelami, ale ich kreatywność na kontrastach się nie kończy. Duet uwielbia tworzyć własne tkaniny, eksperymentować z ich wykończeniem. Największe wrażenie zrobiła na nas wspomniana czarna siateczka tkana jak lekka biżuteria i ciasno tkane nitki sylikonu powleczone prawdziwym srebrem.

MMC Studio wiosna-lato 2015 buty BaduraMMC Studio wiosna-lato 2015 buty Badura AKPA / fot. Kurnikowski AKPA / fot. Kurnikowski

Mówiąc o wczorajszym pokazie nie można pominąć oprawy. Z 42. piętra wieżowca Cosmopolitan rozciągał się widok na panoramę miasta, a dla podkreślenia efektu ograniczono oświetlenie. Modelki przechadzały się wzdłuż rzędu świec, przy muzyce duetu Polpo Motel granej na żywo. MMC zadbało również, żeby kolekcję odbierać jako spójną całość i jednocześnie widowisko. Buty do pokazu, szalone klapko-kozaki i minimalistyczne półbuty, powstały we współpracy z marką Badura . Dobrano do nich podkolanówki (Gatta wg projektu MMC) z demonstracyjnie kontrastowym mankietem.

Zobacz zdjęcia z pokazu MMC Studio "Unplugged" wiosna-lato 2015

Zobacz wideo
Więcej o: