Choupette zarobiła 3 miliony euro. Kotka Karla Lagerfelda jest najlepiej opłacaną modelką świata?

To nie żart. Choupette zarobiła w 2014 r. 3 miliony euro, czyli tyle co Cara Delevingne. Cara na swój majątek pracowała intensywnie, kotka przyjęła... dwa zlecenia.

Zastanawiacie się, czemu o Choupette , kotce Karla Lagerfelda , piszemy w dziale "modelki"? Cóż, wśród "Ludzi mody" wyglądałaby równie absurdalnie. Poza tym, jak można nazwać żywą istotę, która ma na koncie okładkę "Vogue'a" , a za dwie sesje zdjęciowe zgarnęła 3 miliony euro? Supermodelką naszej dekady? "Harper's Bazaar" szacuje, że podobną kwotę zarobiła w zeszłym roku Cara Delevingne . W przeciwieństwie do bardzo pracowitej Brytyjki, kotka nie musiała się specjalnie wysilać, żeby wzbogacić domowy budżet o astronomiczną sumę.

Karl Lagerfeld i ChoupetteKarl Lagerfeld i Choupette Harper's Bazaar US

Harper's Bazaar US

Żeby zarobić 3 miliony, przedsiębiorcza Choupette musiała opuścić swoją rezydencję, nianie i porcelanową zastawę tylko dwa razy. Jakie zlecenia były tak lukratywne? Biało-kremowa kotka wystąpiła w kalendarzu marki Opel na 2015 rok. Sfotografowana przez samego Lagerfelda, pupilka "pozowała" na masce Opla Corsa. Drugim sukcesem Choupette było wylansowanie linii kosmetyków dla kultowej japońskiej marki Shu Uemura . Oczywiście rola kotki ograniczyła się do udostępnienia wizerunku, całą resztą zajął się Karl . Od połączania imienia pupilki i nazwy marki limitowaną linie kosmetyków nazwano "Shupette".

Zobacz zdjęcia

Oczywiście to nie jedyne przykłady kwitnącej kariery kotki-modelki. W 2012 r. zwierzę pozowało dla "V Magazine" u boku Laetitii Casty , pojawiło się też w "Harper's Bazaar" , a w grudniu 2014 r. nawet... na okładce "Vogue'a" . Na "jedynce" brazylijskiej edycji najsłynniejszą kotkę świata przytula Gisele Bundchen . Ostatnio do portfolio Choupette dołączyła okładka specjalnego wydania magazynu "Lucky" poświęconego sławnym zwierzakom.

Gisele Bundchen i Choupette dla Vogue BrazilGisele Bundchen i Choupette dla Vogue Brazil Vogue Brazil

Vogue Brazil

Skąd wiemy, ile Karl Lagerfeld zarobił na "pracy" Choupette? Projektant sam się pochwalił w wywiadzie dla "The Cut" . Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że o swojej kotce artysta mówi jak o ukochanej osobie i wielkiej damie. Jej imieniem nazwał model torebki Chanel, co w świecie mody oznacza największe wyróżnienie.

Choupette należała do mojego przyjaciela, który zapytał, czy moja pokojówka zajmie się nią przez dwa tygodnie jego nieobecności. Po jego powrocie oznajmiłem, że Choupette już do niego nie wróci. On kupił sobie nowego kota, który szybko się roztył, a Choupette stała się najsłynniejszą kotką na świecie. I najbogatszą. W zeszłym roku wykonała dwa zlecenia i zarobiła 3 miliony euro. Jedno dla niemieckiej marki samochodów, drugie dla japońskiej marki kosmetycznej. Nie pozwalam jej reklamować jedzenia i podobnych rzeczy. Jest na to zbyt wyrafinowana. Jest wyjątkowa - mówi Lagerfeld.

Gratulacje, Karl umie zarobić dosłownie na wszystkim. Mamy tylko nadzieję, że nie przyjdą chude czasy i Choupette nie będzie zmuszona... reklamować karmy Whiskas.

Dochodowe kampanie z Choupette zobaczycie w GALERII

Więcej o: