Emilia Clarke w "Vogue UK" i inne gwiazdy "Gry o tron" na okładkach magazynów. To nowe supergwiazdy? [WIĘCEJ ZDJĘĆ]

"Gra o tron" wraca z piątym sezonem już w niedzielę. Z powodu długo oczekiwanej premiery okładki magazynów na kwiecień i maj zdominowali aktorzy hitu HBO. Emilia Clarke zasłużyła nawet na jedynkę "Vogue'a", ale sesja nie jest zbyt udana...

"Gra o tron" to serial, którzy przekonał do fantasy nawet przeciwników tego gatunku (niżej podpisana). Jego siła to nie tylko zasługa sprawnej prozy R. R. Martina, ale także doskonałej gry aktorskiej. W "GoT" oglądamy obsadę złożoną z aktorów z całego świata (zwłaszcza Wielkiej Brytanii), a starzy wyjadacze współpracują z młodymi amatorami i aktorami teatralnymi. Na największą gwiazdę serialu wyrosła filigranowa Brytyjka Emilia Clarke (Daenerys Targaryen). 28-latka wzięła udział w sesji okładkowej do majowego numeru "Vogue UK". Jednak nostalgiczne zdjęcia Paolo Roversiego nie zachwyciły fanów aktorki - brytyjskiej biblii mody coraz częściej zarzuca się nudę i powtarzalność. W sesji wypadła blado, brakuje też nowatorskich pomysłów w stylizacji (zwyczajny przegląd sukni haute couture ).

 

Bardziej awangardowe zdjęcia możemy zobaczyć w niemieckim "Interview" i kwartalniku "Dazed". Tu gwiazdami z okładki są Sophie Turner i Maisie Williams wcielające się w serialu w role sióstr Stark. Filmowa Sansa pozuje w pustym studiu z rekwizytami luźno nawiązującymi do "Gry o tron", a młodsza Arya Stark wygląda bardzo intrygująco w kolorowej sesji inspirowanej sztuką.

Zobacz sesję Sophie Turner

Zobacz zdjęcia Maisie Williams

Choć w 5. sezonie serial poświęci więcej uwagi postaciom Sansy, Aryi i Daenerys, na sesję okładkową zasłużyła też odtwórczyni roli Margaery Tyrell. 33-letnia Natalie Dormer , również Brytyjka, pozowała dla mniej istotnego magazynu "SELF". Jej sesja bardzo przypomina estetykę "InStyle'a", ale jest poprawna i pokazuje popularną aktorkę w dobrym świetle.

Zdjęcia Natalie Dormer dla SELF

W ostatnim czasie na okładkach pojawili się także Nikolaj Coster-Waldau (Jamie), Lena Headey (Cersei) oraz Kit Harington (Jon Snow). Seksowny Brytyjczyk ma już za sobą epizody w modelingu , choć na zdjęciach czasem trudno ukryć jego niski wzrost.

Zdjęcia z sesji okładkowych z gwiazdami "Gry o Tron" zobaczycie w GALERII

Zobacz wideo
Więcej o: