Suknie ślubne Vera Wang na wiosnę 2016. Czy moda ślubna może przypominać bieliznę? [GALERIA]

Moda ślubna Very Wang nie podąża za trendami, ona je wyznacza. Tym razem amerykańska krolowa ślubów lansuje suknie, które do złudzenia przypominają halki.

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

Vera Wang jest grubo po sześćdziesiątce, ale wciąż cieszy się opinią buntowniczki. Caryca mody ślubnej może sobie na to pozwolić - jej regularne kolekcje to raczej wizytówka, a śmietanka towarzyska szyje u niej na indywidualne zamówienie. Wang lansowała już poszarpane suknie w czerni, bezy w pastelowym różu czy czerwone kreacje dedykowane chińskim tradycjonalistkom. Na 2015 r. wypuściła już kolekcję ślubną rockowych sukienek noszonych do ciężkich botków, a w propozycjach na wiosnę 2015 jeszcze bardziej zbliżyła się do bielizny. Tak bardzo, że niektóre modele przypominają halki z szafy prababci.

Vera Wang jesień zima 2015Vera Wang jesień zima 2015 mat. prasowe Vera Wang Bridal mat. prasowe Vera Wang Bridal

Tylko rock - suknia ślubna Very Wang z aktualnej kolekcji na jesień 2015

W nowym lookbooku sukni ślubnych Very Wang dominuje przejrzysty tiul i koronka tak delikatna, że odsłania skórę i bieliznę. Ciała modelek są spowite białą poświatą, ale nie można powiedzieć, żeby były ubrane. Przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim wymaga tego ceremonia zaślubin. Na jednym ze zdjęć suknia eksponuje czarną bieliznę modelki, na innym głęboki dekolt odsłania cały mostek koronkowego biustonosza. Dla kontrastu Wang zaprojektowała kilka bardziej nobliwych kreacji, którym jednak równie daleko od kanonu. Najbardziej efektowna z nich łączy prosty gorset ze operową wręcz spódnicą - kompozycją z czarnych piór, wykończoną długim trenem.

Choć dominacja stylu boho poluźniła standardy mody ślubnej, Vera Wang ma małe szanse na wysokie wyniki sprzedaży kolekcji złożonej z przezroczystych sukien. Nowy lookbook utrwala za to jej pozycję wizjonerki branży. Zapewne klientki będą masowa prosić o trochę skromniejszą wersję zaprezentowanych projektów. A Wang może już otwierać szampana - po raz kolejny udało jej się stworzyć kolekcję przepiękną, nawet jeśli zupełnie niepraktyczną.

Suknie ślubne Vera Wang wiosna-lato 2016 w GALERII

KONKURS: Wygraj suknię ślubną marki Laurelle o wartości 4000 PLN

LaurelleLaurelle Laurelle

Więcej o: