Wyjątkowy pokaz La Mania jesień-zima 2015/16. W nowej kolekcji króluje cienki zamsz, przejrzyste suknie i złote ozdoby [GALERIA]

Joanna Przetakiewicz ma dosyć tradycyjnych pokazów. Nową kolekcję poznawaliśmy w formie prezentacji, efektownej i pełnej energii.

Kiedyś w oficynie obok kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego mieścił się luksusowy butik Likus Concept Store. We wtorek ten sam budynek stał się sceną jednego z najciekawszych wydarzeń polskiej mody w tym sezonie. Joanna Przetakiewicz świętowała premierę nowej kolekcji na jesień 2015 oraz wprowadzenie do butików La Manii seksownego obuwia włoskiej marki Aquazzura . A trzeba przyznać, że Przetakiewicz świętować umie. Na kameralnym bankiecie pojawił się tłum gwiazd , w tym supermodelki Anja Rubik , Anna Jagodzińska i Karolina Kurkova , a nawet... kandydatka SLD na prezydenta - Magdalena Ogórek . Wszystkie ubrane przez La Manię , więc widzowie mieli okazję zobaczyć dwa pokazy mody - ten właściwy i ten gwiazdorski.

Właścicielka La Manii wykazała się skromnością i zadbała, żeby to gość specjalny poczuł się gwiazdą wieczoru. Do Warszawy przyjechał Edgardo Osorio , projektant Aquazzura , i to jego rysunek zdobił zaproszenia na pokaz. Przetakiewicz przedstawiła publiczności także Piotra Krzymowskiego , absolwenta londyńskiego Central Saint Martins i autora filmu promującego jesienną kolekcję La Manii . Po projekcji wideo z udziałem top modelki Marleny Szoki , zobaczyliśmy kolekcję na żywo. Joanna Przetakiewicz przyznała, że znudziła jej się tradycyjna forma pokazu. Chciała, żeby jej modelki zachowywały się, jakby właśnie przyszły na przyjęcie. Podobne zabiegi stosuje Karl Lagerfeld , którego ostatni pokaz Chanel przypominał spontaniczne spotkanie w kawiarni .

fot. Filip Okopny

Modelki wchodziły na scenę tanecznym krokiem, z kieliszkami szampana w dłoni, witały się całusami, żartowały i robiły sobie grupowe zdjęcia. Faktycznie mogłyby wtopić się w tłum gości, gdyby nie efektowne kreacje La Manii , zabójcze szpilki Aquazzury i perfekcyjne czerwone usta (za makijaże odpowiadała Sephora ). Po bardzo bankietowej kolekcji na wiosnę, Joanna i jej team projektantów zdecydowali się na woltę w stronę bardziej uniwersalnej mody. Na wybiegu zobaczyliśmy nawet dżinsy, tegoroczną nowość w ofercie marki. Nie zabrakło też wątków, które definiują styl roku 2015 - fasonów z lat 70., kombinezonów i cienkiego zamszu , który miękko otula sylwetkę.

La Mania zaprezentowała też supermodne sznurowania, znane m. in. z kolekcji Givenchy . W wielu projektach funkcję wstążki przejęły złote blaszki. To kontynuacja pomysłu z kolekcji wiosennej i jeden z elementów, które spinają estetykę marki. Drugi to peleryny - tym razem w czerni i z ozdobną aplikacją konia z rozwianą grzywą (ten motyw przewijał się w wielu sylwetkach). Stylizacje z wybiegu uzupełniły efektowne futra w mocnych barwach i piękne płaszcze w stylu lat 70., z rozłożystymi klapami i paskiem w talii. Mięsisty biały płaszcz i dzwony z zamszu khaki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko już w pierwszych sekundach pokazu.

Zobacz zdjęcia z prezentacji nowej kolekcji La Mania i obuwia Aquazzura

Więcej o: