Anja Rubik w nietypowej sesji ze słynnym tancerzem, zwanym "zaklinaczem modelek". Kim jest Stephen Galloway? [AKTUALIZACJA - NOWE ZDJĘCIA]

Anja Rubik i Cora Emmanuel przyjmują dziwaczne pozy u boku smukłego tancerza, za obiektywem duet Inez & Vinoodh. Dowiedz się, skąd wziął się pomysł na sesję okładkową niemieckiego magazynu "032c".

W GALERII znajdziecie najnowsze, niepublikowane dotąd w internecie zdjęcia z sesji

Anja Rubik pozuje w dziwacznych tanecznych pozach, które na pewno wzbudzą kolejne dyskusje o jej szczupłej sylwetce. Na niektórych zdjęciach zamiast ciemnego makijażu, ma na twarzy maskę z czerwonej farby. Karbowana peruka z grzywką jaszcze bardziej utrudnia rozpoznanie top modelki. Obok niej wysmukły czarnoskóry mężczyzna przyjmuje baletowe pozycje, które pozornie przeczą zasadom anatomii. Na innych zdjęciach widzimy też piękność z Martyniki - popularną modelkę Corę Emmanuel . O co w tym wszystkim chodzi? To sesja okładkowa anglojęzycznego kwartalnika z Berlina (jedna z dwóch, w drugiej wystąpiła FKA twigs ).

FKA twigs na okładce '032c' lato 2015FKA twigs na okładce "032c" lato 2015 Jurgen Teller / "032c" Jurgen Teller / "032c"

Towarzyszący Anji i Corze mężczyzna to 48-letni (!) amerykański tancerz Stephen Galloway . Chociaż słowo "tancerz" nie wyczerpuje możliwości tego, wysokiego jak tyczka i giętkiego jak trzcina, mężczyzny. Jako nastolatek dostał się do prestiżowego frankfurckiego baletu, gdzie szybko objął funkcję głównego solisty. Pełnił ją do 2004 r., jednocześnie znajdując czas na oddawanie się innym pasjom - muzyce i... modzie. Uchodzi za świetnego kostiumografa - ubierał m. in. tancerzy baletowych Opery Paryskiej. Galloway jest też związany z The Rolling Stones, którym doradza w kwestiach oprawy artystycznej i choreografii koncertów i teledysków.

Dlaczego więc Gallowaya nazywają "zaklinaczem modelek"? Gdyby nie on, zdjęcia duetu Inez & Vinoodh nie byłyby tak legendarne. Stephen poznał parę fotografów jeszcze w Niemczech i zdecydował się na stałą współpracę. To on ustawia modelki w niesamowicie dopracowanych pozycjach, dbając o każdy detal. Na planie nazywa się dyrektorem artystycznym ruchu. Jest obecny na planie, ale na ogół pozostaje w cieniu. Aż do teraz... Galloway tym razem nie wyszedł z kadru, a obok upozowanych modelek prezentuje własną gibkość. Niesamowite!

Zdjęcia z niesamowitej sesji Inez & Vinoodh w GALERII

Zobaczcie wideoportfolio Stephena Gallowaya:

 

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: