Najpiękniejsze modowe ilustracje z Instagrama. Ci rysownicy podbijają internet [GALERIA]

Na papierze sylwetki z pokazów albo czerwonego dywanu odżywają. Ale kto chciałby rysować do szuflady? Na Instagramie królują ilustracje artystów o bardzo rozpoznawalnym stylu.

Prawdziwą gwiazdą Instagrama jest ponyy_boyy, czyli Fabio Rosario . Nowojorskiego ilustratora obserwuje 262 tysiące fanów. Fabio specjalizuje się w impresjach z czerwonego dywanu, czasem szkicuje też sylwetki z wybiegu albo zupełnie wyimaginowane postacie. Pod jego postami pojawiają się lajki od prestiżowych magazynów ("Vogue Paris"), znanych projektantów czy... samych portretowanych. Jedyny problem? Ponyy_boyy zdaje się mieć obsesję Kardashianów - najchętniej szkicuje Kim, Kendall i Kylie.

W Polsce za gwiazdę rysunku żurnalowego uchodzi Anna Halarewicz , która ostatnio próbuje swoich sił także jako projektantka. Razem z Magdaleną Hofman , ilustratorka stworzyła kolekcję na Fashion Designer Awards , która zakwalifikowała się do finału konkursu. Na Instagramie Anię obserwuje prawie 9 tysięcy osób, a jej najlepsze prace zdobywają ponad 400 lajków!

Poza ilustrację wykraczają prace duetu Flatforms (Michelle Reneau i Kristin Eddington). Zawodowo związane z modą artystki mają "tylko" 2,5 tysiąca obserwujących, ale zasługują na wyróżnienie ze względu na oryginalność i współpracę z popularnym blogiem Man Repeller. Panie tworzą laleczki ubierane metodą kolażu, a w swojej pracy obok papieru wykorzystują tkaniny i pióra. Ich urocze sylwetki naśladują prawdziwe stylizacje z wybiegu.

Przegląd świetnych ilustracji z Instagrama znajdziecie w GALERII

Więcej o: