Pokaz Paprocki & Brzozowski: zobacz kolekcję jesień/zima 2015/2016 [WSZYSTKIE SYLWETKI]

Sławny duet Paprocki & Brzozowski przygotował dla aż dwie linie swoich ubrań. Przedstawiamy wszystkie modele. Coś szczególnie wpada wam w oko?

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

Na swoim warszawskim pokazie projektanci Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski zaprezentowali dwie linie. Jedna z nich to pierwsza pełna kolekcja dzienna zwana PLANTS . Wcześniej mogliśmy zobaczyć w niej tylko bluzy i t-shirty. Tym razem duet przygotował dla nas już kompletne stylizacje.

Na wybiegu podziwialiśmy dresowe bluzy i sukienki połączone z błyszczącymi, metalicznymi materiałami, skórą, a nawet z futrem. Te elementy przełamywały sportowy charakter projektów i nadawały im nieco bardziej eleganckiego, a w niektórych przypadkach buntowniczego wyglądu.

PlantsPlants fot. Filip Okopny fot. Filip Okopny

Jak łatwo zauważyć, stylizacje były oparte na kontrastujących ze sobą warstwach o różnych wykończeniach. Projektanci ogłosili, że ich główną inspiracją było malarstwo, przede wszystkim ekspresjonizm. Nawiązania do twórczości Jacksona Pollocka widoczne są i na nadrukach na koszulkach, i na oryginalnych rajstopach, które wyglądają jakby po nogach modelek spływała czarna farba. Malarskie inspiracje mogliśmy zobaczyć także na skórze modeli. Głównym punktem makijażu były paski błyszczącej folii, które przyklejono do powiek. Na rękach namalowano geometryczne wzory.

Paprocki & Brzozowski jesień/zima 2015/2016Paprocki & Brzozowski jesień/zima 2015/2016 fot. Filip Okopny fot. Filip Okopny

Regularna kolekcja była zdecydowanie bardziej elegancka, chociaż dalej główną inspiracją pozostawało malarstwo. W przypadku tej linii wybór padł na twórczość kubistów .

Geometria, synteza figury, wielopłaszczyznowość i eksperymenty ze sprawdzonymi proporcjami - na to postawiliśmy w tym sezonie. Sylwetka jest jak nowoczesna rzeźba, musi zaskakiwać z każdej strony. A żeby zaskoczyć, musi przełamywać stereotypy - mówią projektanci.

W tej części pokazu mogliśmy też zobaczyć o wiele bardziej kobiece sylwetki. Klasyczne kroje zostały unowocześnione przez odważne wycięcia i geometryczne warstwy materiału. Bazą dla strojów były stonowane odcienie beżu, czerni i bieli, które zostały przełamane niebieskimi panelami. Motywem, który powtarzał się na większości kreacji, były lamparcie cętki . Mogliśmy znaleźć je na bluzkach, rękawach płaszczy, spódnicach i na rajstopach.

Paprocki & Brzozowski jesień/zima 2015/2016Paprocki & Brzozowski jesień/zima 2015/2016 fot. Filip Okopny fot. Filip Okopny

Także w tej kolekcji można było zauważyć, że Paprocki i Brzozowski bardzo lubią bawić się kontrastującymi ze sobą tkaninami. Niektóre sukienki połączone były z puchatymi pluszowymi szalami, a lekkie bluzki zestawiono z ciężkimi płaszczami.

W naszej GALERII znajdziecie wszystkie sylwetki z obu kolekcji

Zobacz wideo

Co myślicie o tych kolekcjach? Znajdujecie w nich coś, co moglibyście założyć? A może to zbyt awangardowa moda?

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: