Emma Stone praktycznie bez makijażu w nowej sesji: "Aktorstwo pomogło mi uporać się z lękiem" [ZDJĘCIA]

Nie jest klasyczną pięknością, rzadko się maluje, na co dzień w ogóle się nie stroi, a jest twarzą jednej z najsłynniejszych marek kosmetycznych na świecie. Potencjał dostrzegł w niej sam Woody Allen. Pomału Emma Stone wkracza do grona najpotężniejszych gwiazd Hollywood. A ma dopiero 27 lat!

Akcje Emmy Stone w Hollywood znacząco wzrosły po świetnym występie w nominowanym do Oscara "Birdmanie" , a także po dwóch rolach u samego Woody'ego Allena . Dotychczas Stone grywała raczej w błahych komediach, niekoniecznie romantycznych, wystąpiła także w najnowszej serii filmów o Spidermanie (w którego zresztą wcielił się jej były chłopak Andrew Garfield). Angaż u Allena był więc niewątpliwie przełomem, natomiast w "Birdmanie" Stone pokazała, że naprawdę potrafi grać, a swoją metamorfozą zaskoczyła (pozytywnie) wszystkich, w tym krytyków.

Emma Stone, BirdmanEmma Stone, Birdman EastNews EastNews

Allen dojrzał Stone w "jednym z tych filmów dla młodzieży", gdy oglądał telewizję ćwicząc na bieżni. "Ta dziewczyna jest niesamowita!" - miał wykrzyknąć, a następnie poprosił swoich ludzi by skontaktowali się z agentem aktorki. Emma wspomina, że gdy przyszła na próbę, była absolutnie pewna, że nie otrzyma roli. A podziwia reżysera, odkąd miała 14 lat. Swojego psa nazwała Alvy od Alviego Singera, bohatera kultowej "Annie Hall" Allena. Udało jej się jednak oczarować reżysera i zdobyła rolę nie tylko w "Magii w blasku księżyca" , ale także w pokazywanym w tym roku w Cannes "Irrational Man" .

Do sesji, jaka ukazała się w "WSJ. Magazine" (The Wall Street Journal), Stone pozowała w willi i na plaży w Malibu. Na zdjęciach aktorka praktycznie nie ma makijażu. OK, koloryt cery został wyrównany, a usta pociągnięto naturalną pomadką, ale i tak wizaż wydaje się naturalny, świeży i dziewczęcy.

Emma Stone, WSJ. MagazineEmma Stone, WSJ. Magazine WSJ. Magazine WSJ. Magazine

Oglądamy aktorkę opatuloną pastelowymi pledami, przykrytą cygańskim ponczo, w obszernych patchworkowych lub wełnianych swetrach, w dżinsach dzwonach, a także w małej czarnej od Calvina Kleina .

W wywiadzie udzielonym "WSJ. Magazine" Stone wyznaje szczerze, że aktorstwo w jej przypadku nie wzięło się ani z kaprysu, ani z pasji. Po prostu okazało się, że występowanie przed publicznością jest najlepszą formą walki ze stanami lękowymi, jakie przydarzały się jej, gdy dorastała:

Bywało naprawdę źle. Pierwszego ataku paniki dostałam, gdy przebywałam u przyjaciół i nagle przestraszyłam się, że dom się spali. Zadzwoniłam przerażona do mamy, która od razu po mnie przyjechała. Takie sytuacje zdarzały się przez kolejne 3 lata non stop. (...) Gdy grasz, nie jesteś w stanie myśleć o milionie różnych spraw. Skupiasz się wyłącznie na tym, co tu i teraz, by jak najlepiej wykonać powierzone ci zadanie.

Dlatego zapisanie się do lokalnego teatru dla młodzieży pomogło Stone bardziej niż regularne wizyty u terapeuty. Wniosek? Pasja jest lekiem na wszystko.

Zdjęcia Emmy Stone z najnowszej sesji dla "WSJ. Magazine" znajdziecie w naszej GALERII

Polecamy również: Największe mity, przesądy i zaskakujące fakty o rudych włosach. Poznaj prawdę o rudzielcach

Zobacz wideo
Więcej o: