Kasia Tusk zaprojektowała kolekcję ubrań i otwiera sklep internetowy. Będzie hit? [SZCZEGÓŁY]

Pełna rozmiarówka, sprzedaż online, jakoś lepsza niż w popularnych sieciówkach, czyli wszystko, co już wiemy, o debiutanckiej kolekcji córki Donalda Tuska.

Kasia Tusk to już marka, i to całkiem silna oraz wysoko wyceniana - w 2014 roku znalazła się na 80. pozycji rankingu 100 Najcenniejszych Gwiazd Polskiego Show Biznesu magazynu Forbes . W stosunkowo krótkim czasie Kasi udało się zostać najpopularniejsza polską blogerką. Tak - blogerką, a nie fashion blogerką, ponieważ na makelifeeasier.pl pojawiają się posty nie tylko związane z modą. Jest sporo o gotowaniu, sporcie, wystroju wnętrz oraz o podróżach. Wszystko jest bardzo zgrabne, miłe dla oka i estetyczne, a przy tym stosunkowo proste, minimalistyczne i luksusowe. Taka sama ma być pierwsza autorska kolekcja ubrań córki byłego premiera Polski, a obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

Nareszcie mogę powiedzieć ciut więcej o projekcie, nad którym pracowałam ostatnie kilkanaście miesięcy. Każda z nas chciałaby mieć idealne ciuchy w swojej szafie, ale wiem, że w sklepach coraz trudniej znaleźć rzeczy, których cena byłaby adekwatna do jakości. Zdecydowałam się więc na małe przedsięwzięcie - zaprojektowanie i uszycie kilku podstawowych elementów garderoby, wykorzystując do tego materiały najwyższej klasy. Moje założenia były proste: krótka seria, świetna jakość, proste kroje i metka z napisem Made in Poland. Udało się i już wkrótce same będziecie mogły sprawdzić, czy gra była warta świeczki.

Taki wpis pojawił się na blogu Kasi i od razu rozgrzał do czerwoności ciekawość ponad 123 tysięcy jej fanek . Obserwatorki bloga zarzuciły Kasię pytaniami o to, kiedy i gdzie kolekcja będzie dostępna, ile będą kosztowały poszczególne modele oraz w jaki styl wpiszą się zaprojektowane przez blogerkę ubrania.

Przedział cenowy to coś pomiędzy Zarą a Massimo Dutti. Jakość ubrań będzie jednak znacząco przewyższać te z sieciówek. No i wszystko jest szyte w Polsce.

Cytat powyżej to odpowiedź autorki kolekcji pod jednym z komentarzy czytelniczek. Kasia dodała także, że sklep internetowy, w którym będzie można zakupić ubrania w pełnej rozmiarówce , ruszy już pod koniec lipca. Na razie córka premiera planuje tylko sprzedaż online (wysyłka do Polski i za granicę). Powstanie także profesjonalna sesja lookbookowa autorstwa fotografa Grzegorza Masztakowskiego . Zdjęcia zza jej kulis Kasia już zamieściła na swoim blogu. Tusk podkreśla, że kolekcja nie powstała w celach zarobkowych. Jak wyjaśnia w komentarzu pod postem, ubrania będą sprzedawane w cenie produkcji.

Kasia Tusk projektujeKasia Tusk projektuje makelifeeasier_pl/Instagram makelifeeasier_pl/Instagram

Czy to jednorazowa akcja, czy też Kasia Tusk pragnie na dłużej zająć się modą? Czy możemy się spodziewać kolejnych kolekcji? Blogerka odpowiada:

Myślę, że z mojej strony to jednorazowa inicjatywa. Może w przyszłości pomyślę, aby tego rodzaju produkcja przynosiła dochód i aby kolekcja pojawiała się regularnie. Póki co, chciałabym po prostu zobaczyć czy pomysł się przyjmie.

Polecamy również: 10 najlepszych stylizacji Kasi Tusk

Więcej o: