Margaret oskarżona o plagiat. Koszulki z linii "Sinsay by Margaret" zbyt podobne do T-shirtów Shameless?

Polska marka Shameless rozpoczęła na Facebooku kampanię przeciw Margaret. W kolekcji wokalistki dla marki Sinsay pojawiły się T-shirty podobne do tych z oferty polskiego brandu.

Burza na Facebooku rozpętała się wczoraj, po prezentacji prasowej nowych kolekcji marek grupy LPP . W centrum uwagi znalazły się nowe propozycje Reserved i Mohito , reklamowane odpowiednio przez Georgię May Jagger i Zuzannę Bijoch , ale na gości czekała też inna niespodzianka - limitowana linia stworzona przez Margaret dla marki Sinsay . Obok metalicznych kurtek i skajowych szortów, na wieszakach zawisły T-shirty z krótkimi napisami. Po prezentacji ktoś pokazał zdjęcia Lenie Urbańskiej , założycielce popularnej polskiej marki Shameless , a ta zareagowała ostrym postem na FB.

Shameless kontra Margaret - plagiat?Shameless kontra Margaret - plagiat? screen FB Shameless screen FB Shameless

Oskarżenie, jakoby wokalistka z fanki marki stała się jej plagiatorką, polubiło już ponad 600 osób, a udostępniło 31. Pod postem zdania fanów są podzielone - wielu z nich oburzyło, że wokalistka naśladuje charakterystyczne niewykończone brzegi, a nawet czcionkę Shameless (różnią się tylko pogrubieniem!). Inni ironizują, że cała młoda polska moda plagiatem stoi i że trudno mówić o kradzieży pomysłu w przypadku prostych T-shirtów z napisami. Nawiasem mówiąc, kolekcja Margaret zawiera całą paletę popularnych motywów streetwearu - teoretycznie kilka innych polskich marek mogłoby wytknąć pewne podobieństwa. Na ich niekorzyść działa fakt, że ceny Sinsay są znacznie korzystniejsze.

Streetwearowa marka na tym skandaliku może tylko zyskać, zwłaszcza, że zareagowała błyskawicznie. Dziś po południu na profilu Shameless pojawiło się zdjęcie dziewczyny ubranej w koszulkę z napisem "wstyd, Margaret". Marka słynie z wprowadzania subtelnej erotyki w swoich kampaniach, dla efektu pominięto więc biustonosz.

Shameless 'Shame on you Margaret'Shameless "Shame on you Margaret" screen FB Shameless screen FB Shameless

Sama Margaret bagatelizuje oskarżenia, podkreślając, że jej napisy są autorskie, a kolekcja dla Sinsay to znacznie więcej niż głośne koszulki. Na Facebooku wokalistki pojawiło się następujące oświadczenie:

Przypomnijmy, że wokalistka ukończyła niedawno warszawską szkołę MSKPU , stając się dyplomowaną projektantką. Kolekcja dla Sinsay to jej debiut w dziedzinie masowej mody.

ZDJĘCIA KOLEKCJI SINSAY BY MARGARET JESIEŃ-ZIMA 2015

Czy Margaret popełniła plagiat?
Więcej o: