100 lat mody męskiej w 3 minuty. Od 1915 do współczesności [WIDEO]

Zobacz kolejne trafne wideo zrealizowane według popularnego konceptu "historia mody i piękna w pigułce". Tym razem na tapetę trafiła moda męska. Wbrew pozorom styl panów zmieniał się równie dynamicznie, co u bardziej podatnych na modę pań.

Rok 2015 na YouTube stał się rokiem spektakularnych metamorfoz w jedną, dwie lub trzy minuty. Modę zapoczątkowały widea dokumentujące zmieniające się kanony piękna w różnych dekadach. Pomysł jest prosty - jedna modelka, grupa charakteryzatorów i dynamiczny montaż. W Gazeta.pl prezentowaliśmy polską wersję kanonów kobiecego piękna . Internetowe metamorfozy rzadziej dotyczą panów. Temat podchwycił serwis mode.com i stworzył trzyminutową podróż przez trendy męskiej mody. Chodzi oczywiście o główny nurt kultury zachodniej, który w warunkach Polski Ludowej próbowaliśmy mniej lub bardziej skutecznie naśladować.

 

W repertuarze jest m. in. buntownik w stylu Jamesa Deana, podrywacz z lat 80. w typie Dona Johnsona i koszmarny uwodziciel z teledysków Petera Andre. Najgorzej wypadła współczesność, bo modny chłopak AD 2015 to ani hipster, ani drwal, tylko przeciętny nudziarz w denimie.

Porównaj z kanonami piękna po polsku:

Zobacz wideo
Więcej o: