Wszyscy mają dość Kendall Jenner? "Żadna z niej modelka" - komentują internauci po publikacji nowej kampanii Fendi

Gdy cały świat zachwyca się Caitlyn Jenner, znacznie gorszą prasę ma jej córka Kendall. Jej kampania dla Fendi spotkała się z falą internetowego hejtu.

Spójrzmy prawdzie w oczy, Kendall nie jest modelką. Jest piękną dziewczyną, która uprawia modeling. Idzie jej to całkiem nieźle - to najłagodniejszy cytat z branżowego forum The Fashion Spot w wątku o nowej kampanii Fendi , sfotografowanej przez Karla Lagerfelda . Niezadowolenie internautów przełożyło się na negatywne publikacje w portalach plotkarskich, w tym popularnej w Wielkiej Brytanii stronie "Daily Mail". Fani mody prześcigają się w sugerowaniu, że Kendall Jenner nie jest utalentowaną modelką, gra jedną miną i jest za mało wyrafinowana do reklamowania luksusu z Mediolanu. Pojawiają się nawet sugestie, że siostra Kim nie wytrzymuje konkurencji ogromnych kukiełek, inspirowanych rzeźbami szwajcarskiej dadaistki Sophie Taeuber-Arp.

Kendall Jenner w kampanii Fendi jesień-zima 2015/16Kendall Jenner w kampanii Fendi jesień-zima 2015/16 Karl Lagerfeld / Fendi Karl Lagerfeld / Fendi

Gdy Fendi ujawniło, że gwiazdami nowej kampanii będą Kendall Jenner i Lily Donaldson , odbiór był raczej pozytywny. Lily jest lubiana i jako top modelka z wyrobioną pozycją, nie pracuje już tak dużo, więc każde jej pojawienie się jest witane z entuzjazmem. Z kolei angaż Kendall nie był żadnym zaskoczeniem - nastolatka jest w tej chwili główną muzą Karla Lagerfelda , osieroconego przez aspirującą aktorkę Carę Delevingne . Niestety, później okazało się, że Donaldson jest w kampanii tylko statystką. Z wszystkich ujawnionych zdjęć, Brytyjka pojawia się tylko na trzech, a do druku trafiły głównie portrety Jenner.

Hard-working supermodels @kendalljenner and @lilymdonaldson backstage at the #Fendi campaign photo shoot. #regram @chaosfashiondotcom

Co zdenerwowało internautów? Odsunięcie Lily Donaldson na dalszy plan czy może wszechobecność modelki wypromowanej prze E!Entertainment ? Domy mody coraz chętniej zatrudniają modelki-celebrytki, w nadziei na jak największy rozgłos. Efektem ubocznych takich działań jest monopolizacja modelingu. Odbiorcy zaczynają tęsknić za różnorodnością, a najbardziej traci na tym sama Kendall. Przynajmniej wizerunkowo, bo finansowo imperium Kardashian-Jenner ma się doskonale. Na forach zaczyna robić się nieprzyjemnie:

To chyba żart? Co to za twarz? W jej ciele nie ma żadnego napięcia. Ona po prostu tam stoi. Naprawdę mnie to wkurza. Zbliża się pięćdziesięciolecie pracy Karla dla Fendi, a to nie jest godne jubileuszu. Ten dom mody zasługuje na kogoś lepszego, a Kendall nie zasługuje na nic. To żadna modelka. Kropka. - żali się gazebo, bardzo aktywny użytkownik forum The Fashion Spot.

Czy Kendall zasłużyła na takie słowa? Na pewno brak jej elastyczności top modelek, ale naszym zdaniem zdjęcia są całkiem udane. Szkoda tylko, że Karl Lagerfeld sfotografował już podobną sesję z dadaistycznymi kukłami w 1997 r. dla "Vogue'a", co wytyka mu inny internauta.

Czy Kendall Jenner powinna zacząć się przejmować i myśleć o pokierowaniu swojej kariery w innym kierunku? Jako nowa twarz Calvina Kleina , 19-latka raczej otwiera szampana niż płacze w kącie. Chyba że przeczytała także komentarze o swojej sesji okładkowej dla "Vogue China"? Jej zdjęcia u boku wokalisty Krisa Wu mają podobno być najgorsze w całej modelingowej karierze Kendall. Oceńcie sami.

ZDJĘCIA KENDALL JENNER (I OKAZJONALNIE LILY DONALDSON) Z KAMPANII FENDI JESIEŃ-ZIMA 2015 ZOBACZYCIE W GALERII

Kendall Jenner i Kris Wu na okładce 'Vogue China' lipiec 2015Kendall Jenner i Kris Wu na okładce "Vogue China" lipiec 2015 Mario Testino / Vogue China Mario Testino / Vogue China

Więcej o: