Minionki jako postacie świata mody. Jest Anna Wintour, Cara Delevingne, Donatella Versace... [GALERIA]

Mija miesiąc od premiery "Minionków", a te sympatyczne żółte stworki nadal rządzą popkulturą. Najnowszy przykład szału na Minionki to The Minionistas, czyli karykatury kluczowych postaci świata mody.

"Minionki" weszły na europejskie ekrany pod koniec czerwca, ale bilety (i gadżety) nadal sprzedają się świetnie. Popularne żółte stworki doczekały się kolejnego epizodu w świecie wielkiej mody. Seria rysunków "The Minionistas" (czyli ilustrowanych "fashionistas") to projekt przygotowany przez platformę sprzedażową Stylight na fali popularności prequelu o przygodach minionków. Bohaterowie animacji przebrali się za najważniejsze nazwiska świata mody - Karla Lagerfelda , Marca Jacobsa , Annę Wintour , Suzy Menkes ... W żółtej skórze zobaczymy także it girls (Alexa Chung ) czy (byłą?) supermodelkę Carę Delevingne .

Minionki w luksusowej wersji - w ofercie butiku Colette w ParyżuMinionki w luksusowej wersji - w ofercie butiku Colette w Paryżu lula.pl lula.pl

Minionki w luksusowej wersji - w ofercie butiku Colette w Paryżu

To nie pierwsza modowa przygoda minionków. Jeśli mieliście okazję odwiedzić w tym miesiącu Paryż, na pewno zauważyliście, że cała witryna kultowego sklepu Colette poświęcona jest żółtym potworkom o sylwetce tik-taka. Stuarta, Kevin i Bob reklamowali linię luksusowych ubrań i dodatków w charakterystycznym odcieniu żółtego. Linia "The Minions Bello Yellow Collection" miała swoją premierę w londyńskim Selfriges, a pracowała nad nią śmietanka brytyjskich projektantów i marek: Rupert Sanderson , Giles Deacon , kapelusznik Piers Atkinson czy biżuteryjna marka Tatty Devine . Szpilki z "oczkiem" od Ruperta Sandersona kosztowały aż 540 funtów, czyli ponad 3 tysiące złotych!

Wygląda na to, że "Minionki" mają stać się dla dorosłych kobiet tym, czym "Kraina lodu" była dla małych dziewczynek. Czy tu też padnie rekord dochodów ze sprzedaży filmowych gadżetów? Do mody na minionki dołączył się nawet prestiżowy instytut Pantone, a wściekły odcień żółtego zyskał okolicznościową nazwę "Minion Yellow".

The Minionistas, czyli minionki świata mody oraz wybrane modele z kolekcji "The Minions Bello Yellow Collection" zobaczycie w GALERII

Minion Yellow wg PantoneMinion Yellow wg Pantone mat. prasowe Pantone mat. prasowe Pantone

Więcej o: