Buty za ponad milion złotych?! Zaprojektował je Alexander McQueen, a nosić będzie Lady Gaga [WIDEO]

Taki luksusowy podarunek piosenkarka dostała od swojego chłopaka. Co z tego, że nie nadają się do chodzenia? W końcu czego się nie robi dla mody!

Wyjątkowe szpilki wykonane z drewna i skóry pytona w zasadzie w ogóle nie nadające się do chodzenia (choć czego się nie robi dla mody!), pochodzą z przedostatniej kolekcji Alexandra McQueena , zwanej Plato's Atlantis , na sezon wiosna/lato 2010 . Tę ekscentryczną linię wielu uznaje za najlepszą w historii brytyjskiego projektanta, który popełnił samobójstwo w lutym 2010 roku .

Alexander McQueen, pancernikiAlexander McQueen, pancerniki mat.prasowe mat.prasowe

Lady Gaga właśnie stała się szczęśliwą posiadaczką aż trzech modeli butów z tej kolekcji - oryginalnych szpilek, tzw. pancerników (z ang. "armadillo"). Narzeczony gwiazdy, Taylor Kinney , kupił je dla niej na aukcji specjalnej, zorganizowanej na rzecz UNICEF -u. Dochód z transakcji wspomoże pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @ladygaga

Te niesamowite szpilki, które mogliśmy oglądać w klipie Lady Gagi do utworu "Bad Romance" (2009) (Gaga wypożyczyła je na potrzeby klipu oraz kilku publicznych wyjść) powstały tylko na wybieg, w założeniu nie miały trafić do regularnej sprzedaży. Prawdopodobnie dlatego, że są niepraktyczne. Mimo wszystko, Gaga próbowała jakoś w nich chodzić...

embed

Piosenkarka marzyła, by mieć je w swoich modowych zbiorach ze względu na wielki szacunek dla dorobku artystycznego McQueena . W garderobie artystki znajduje się też suknia projektu Alexandra McQueena, którą Gaga kupiła za prawie pół miliona złotych (wcześniej jej właścicielką była brytyjska ikona mody Daphne Guinness ). To się dopiero nazywa inwestycja! Mamy nadzieję, że się opłaci.

Więcej o: