Pierwsza kolekcja ubrań w całości wydrukowana na domowej drukarce 3D. Młoda projektantka z Izraela zapowiada modową rewolucję [WIDEO]

Zamiast kupować ubrania, będziemy zamawiać wzory i drukować je w domu? Tak twierdzi Danit Peleg, której studencka kolekcja w całości powstała w technologii druku 3D.

Danit Peleg ma 27 lat i właśnie ukończyła Shankar College of Design. O jej kolekcji dyplomowej piszą media na całym świecie. Zafascynowana coraz bliższymi związkami mody i technologii, Danit postanowiła, że swoje projekty stworzy na komputerze i wydrukuje w technologii 3D. To żadna nowość - drukarki 3D już od kilku lat są wykorzystywane w produkcji butów i dodatków, elementy swoich kreacji drukuje np. młoda gwiazda haute couture Iris Van Herpen . Nowatorstwo Danit Peleg polega na tym, że modelki ubrała w nowe technologie od stóp do głów, a sama kolekcja plasuje się bliżej użytkowości niż awangardy.

ZDJĘCIA KOLEKCJI DANIT PELEG

Peleg nie interesuje traktowanie druku 3D jako modowego eksperymentu. Młoda projektantka myśli już o czasach, kiedy technologia stanie się szeroko dostępna i powszechna. Dlatego swoją kolekcję stworzyła za pomocą drukarek przeznaczonych do domowego użytku, dostępnych w masowej sprzedaży. Trzem maszynom "wyplucie" wszystkich wykrojów i elementów kolekcji zajęło aż 2000 godzin. Proces nie jest szybki, ale Danit Peleg się nie zraża. Wierzy, że niedługo będziemy zamawiać ubrania mailem, a w podróż zamiast walizki zabierzemy pendrive z potrzebną garderobą.

 
Więcej o: