H&M Studio jesień-zima 2015 od czwartku w sklepach! Zobacz kolekcję w stylu sportowego futuryzmu [ZDJĘCIA+POLSKIE CENY]

Przyszła pora na kolejną odsłonę droższej i bardziej wyrafinowanej linii H&M - Studio. W sklepach od 10 września, na razie - na zdjęciach z udziałem Edie Campbell.

Nową kolekcję H&M Studio przedstawiciele mediów oglądali w sali warszawskiego Muzeum Techniki, gdzieś pomiędzy kopułą planetarium a modelami sond kosmicznych. Dlaczego w tak nietypowym miejscu? Koncepcja kolekcji Studio na jesień to inspiracje futuryzmem i astronautyką, ale żywcem przeniesione z czasów pierwszych dekad podbojów kosmicznych. Znajdziemy tu kroje nawiązujące do skafandrów (w wersji bliżej ziemi mundurów lotnictwa), kozaki z pikowaniem przypominające obuwie astronautów... Są też bardziej subtelne nawiązania, np. golfiki z lureksu, dalekie echo rozgwieżdżonego nieba.

Zdjęcia całej kolekcji z polskimi cenami

H&M Studio jesień-zima 2015 - prezentacja kolekcji w PKiN WarszawaH&M Studio jesień-zima 2015 - prezentacja kolekcji w PKiN Warszawa mat. prasowe H&M mat. prasowe H&M

Zgodnie z koncepcją całości, kolekcję promuje kampania osadzona w odrealnionej przestrzeni bazy kosmicznej. Wystąpiła w niej Edie Campbell , modelka personifikująca ideał londyńskiej dziewczyny. Kosmiczna scenografia zdominowała także pokaz kolekcji, który odbył się podczas Paris Fashion Week. Przypomnijmy, że H&M traktuje prezentacje linii Studio bardzo poważnie. Prestiżowa data i miejsce to nie wszystko - pokazy sieciówki mają też gwiazdorską obsadę i imponujący rozmach. Niestety, nie wszystkie elementy stylizacji z wybiegu wchodzą później do sprzedaży. Ze względu na ograniczenia masowej produkcji konieczne jest odrzucenie szczególnie pracochłonnych modeli. Np. bogato zdobiony sweter w zygzaki znajdziemy w sklepach w nieco skromniejszej wersji - z aplikacjami ograniczonymi do karczku i ramion. Nie znaczy to, że wersja handlowa nie jest zabójczo efektowna.

H&M Studio jesień-zima 2015 - prezentacja kolekcji w PKiN WarszawaH&M Studio jesień-zima 2015 - prezentacja kolekcji w PKiN Warszawa mat. prasowe H&M East News / kolaż Lula.pl

Mimo że kolekcje Studio oderwane są od, opartej na popularnych trendach, masowej oferty H&M , widać w nich echa obowiązującej mody. Jesienno-zimowa propozycja łączy sportowe retro (narciarskie ogrodniczki!) z popularną stylizacją na lata 70. Widać to szczególnie w kolorystyce. Barwy jesiennej przyrody to hit tamtej epoki - w nowej linii Studio dominują brązy i zielenie, bordo i odcienie rdzy. To trudne barwy, ale jak pokazuje kampania kolekcji, świetnie zgrywają się ze sobą.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów 10 września? Na dodatki! Jeśli buty astronauty to dla nas za mocny akcent, w kolekcji znalazły się również lakierowane botki na słupku i szpilce. Rewelacyjne są też dekoracyjne czapki pilotki i torby z lakierowanej skóry - tak duże, że przydadzą się i na co dzień, i na weekendowy wyjazd.

Kolekcja H&M Studio trafi do sklepów 10 września. Stacjonarnie będzie dostępna we flagowym butiku marki przy Marszałkowskiej w Warszawie, znajdziemy ją także na hm.com.

Kampania i lookbook kolekcji H&M Studio jesień-zima 2015

H&M Studio: zdjęcia produktów i polskie ceny

Więcej o: