Wyjątkowa kampania uczestnika "Project Runway". Zobaczcie, co Serafin Andrzejak zaproponował na jesień 2015 [ZDJĘCIA]

Serafin Andrzejak to jeden z bardzkiej awangardowych twórców młodego pokolenia. Projektant udowadnia, że równie ważna jest dla niego wyrazista forma ubrań, co ich ciekawa prezentacja wizualna.

Nową kolekcję Serafina Andrzejaka , laureata Fashion Designer Awards i uczestnika "Project Runway", mogliśmy zobaczyć podczas finału tegorocznej edycji konkursu . Teraz propozycje projektanta na jesień doczekały się nietypowej formy promocji - kampanii z użyciem artystycznych kolaży Mateusza Sudy . Zdjęcia Mateusza Tyszkiewicza zostały rozbite na fragmenty i skomponowane w nowe formy. Eksperyment ma odnosić się do stylu pracy Andrzejaka, który inspiruje się tradycją i przekształca ją na własne potrzeby. W poprzedniej kolekcji puntem wyjścia były szaty liturgiczne prawosławia, teraz - stroje tradycyjnych społeczności żydowskich.

Kolekcja wymagała nietypowej oprawy, bo i projekty Andrzejaka idą pod prąd młodej polskiej mody. Twórca nadal jest wierny czerni (z wyjątkiem jednej sylwetki z plisowanej tkaniny ecru), którą wzbogaca kontrastowymi elementami, np. z szaroniebieskiej dymionej gumy. Do strojów z kręgu kultury żydowskiej odnosi się nei tylko tradycyjna czerń i długość 7/8, ale także fasony: okrycia i kamizele z mięsistej wełny oraz zestawienie projektów z ciężkim obuwiem. W kolekcji Andrzejaka nie brakuje jednak odrobiny zmysłowości - zwróćcie uwagę na sukienki z geometrycznymi wycięciami.

Nietypowa kampania kolekcji Serafina Andrzejaka jesień-zima 2015

Zdjęcia: Mateusz Tyszkiewicz

Kolaż: Mateusz Suda

Modelka: Zosia Dziewanowska/Mango Models

Model: Michał Ejmont/Mango Models

Włosy: Hubert Sygut/ U fryzjerów

Make-up: Eva Lebeuf

Więcej o: