Kampania BOHOBOCO z 81-letnią aktorką Heleną Norowicz. Dojrzała aktorka zastąpiła 21-latkę [ZDJĘCIA]

Moda na dojrzałość trwa! Nowa kampania BOHOBOCO przekona Was, że wszystko, co myśleliście o modzie dla pań "w pewnym wieku" to fałsz.

Pamiętacie przepiękną kampanię BOHOBOCO na sezon wiosna-lato 2015? Obok wieloletniej muzy duetu, rudowłosej top modelki Magdaleny Jasek , wystąpiła Helena Norowicz , 80-letnia aktorka związana wcześniej z Teatrem Studio. Polski duet projektantów wpisał się w ten sposób w międzynarodowy trend na celebrację piękna w każdym wieku. Na jego fali powróciła Carmen Dell'Orefice , top modelka popularna... w latach 40., a 71-letnia rockmenka Joni Mitchell została twarzą Saint Laurent .

Helena Norowicz w kampanii Bohoboco (fot. Bohoboco)Helena Norowicz w kampanii Bohoboco (fot. Bohoboco) Helena Norowicz w kampanii Bohoboco (fot. Bohoboco) Helena Norowicz w kampanii Bohoboco (fot. Bohoboco)

Teraz BOHOBOCO idzie o krok dalej. W najnowszej kampanii na jesień Helena Norowicz wystąpiła solo, bez 21-letniej Jasek. Konsekwencją tej decyzji jest fakt, że aktorka prezentuje wszystkie kluczowe sylwetki kolekcji jesiennej, także te bardzo odważne, jak szpilki z futerkiem czy zupełnie przejrzysta suknia wieczorowa. Tę samą kreację miała na sobie Małgorzata Socha na jubileuszowej imprezie lodów Magnum.

Małgorzata SochaMałgorzata Socha WBF/Marek Kudelski WBF/Marek Kudelski

Dlaczego taktyka BOHOBOCO jest tak nowatorska? Wprawdzie świat mody zdążył się już oswoić z kategorią wiekową 70+, jednak wciąż bardzo rzadko łączy się wiek dojrzały z estetyczną awangardą. Na postacie takie jak Anna Piaggi , zmarła w wieku 81 lat barwna redaktorka "Vogue'a", patrzy się z dystansem czy wręcz politowaniem.

Fot. LUCA BRUNO AP

Poprzednio staraliśmy się udowodnić, że piękno nie zna wieku. Konsekwentnie realizujemy tę tezę. Tym razem całą uwagę skupiamy na pani Helenie. Jej charyzma i wrodzona klasa doskonale oddają styl kobiety BOHOBOCO - mówią projektanci marki Michał Gilbert Lach i Kamil Owczarek.

Helena Norowicz nie boi się pozować w przejrzystej sukni, a polski duet nie boi się pokazać, że piękno nie zna metryki, a wiek dojrzały nie pozwala zamknąć się w ciasnych ramach, "tego, co wypada". Zdjęcia 80-letniej aktorki udowadniają, że na odwagę w modzie nigdy nie jest za późno, a wiek emerytalny nie odbiera kobiecie prawa do bycia pewną siebie i zmysłową. Ostateczny efekt mógł być przerysowany, ale udało się uchwycić klasę i dystynkcję modelki. To w dużej mierze zasługa fotografa, który był zachwycony współpracą z Norowicz:

To prawdziwa artystka. Zachwyciła mnie swoją swobodą przed obiektywem, niezwykłą cierpliwością i poziomem komunikacji z idealną dawką humoru i ironii. Z męczącej pracy pani Helena czerpała tyle energii i radości, że udzieliło się to całej ekipie. To moja bohaterka, jedna z najbardziej wyrazistych osób, które kiedykolwiek fotografowałem - komentuje Mateusz Stankiewicz.

Mateusz Stankiewicz, AF Photo / mat. prasowe BOHOBOCO

Sama aktorka tłumaczyła w wywiadach, że miała opory przed wejściem w nową rolę:

Miałam obawę, czy aby nadaję się do sesji modowych. Myślę, że starsze kobiety jak najbardziej powinny być obecne w świecie mody. Nie tylko te młode i śliczne, które wyglądają dobrze we wszystkim, co się na nie założy. Z drugiej strony zastanawiałam się, czy sobie poradzę. Ale powiedziałam samej sobie: Wzdychasz, jęczysz, że nie masz propozycji aktorskich. Potraktuj to jak aktorskie wyzwanie. I spróbowałam - mówiła w rozmowie z weekndowym wydaniem Gazeta.pl .

Ryzyko się opłaciło, Norowicz została polską twarzą modowej rewolucji. Czy to już koniec dyskryminacji osób starszych w show biznesie? Miejmy nadzieję, że akceptacja wiekowego piękna jest trwałym zjawiskiem, a nie kolejnym kaprysem świata mody.

Piękna kampania BOHOBOCO z Heleną Norowicz - ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Więcej o: