Victoria Beckham wybrała za chude modelki do pokazu? Projektantkę dotknęła fala krytyki, za to kolekcję przyjęto ciepło [GALERIA]

Victoria Beckham pokazał wyjątkowo casualową kolekcję: sportowe fasony, nadruki z surferami, luźne plażowe sukienki... Recenzje są pozytywne, ale użytkownicy Twittera znaleźli powód do krytyki - wagę modelek.

W niedzielę Victoria Beckham zaprezentowała swoją nową kolekcję na New York Fashion Week. Jej propozycje na wiosnę 2016 świetnie łączą biel z mocnymi kolorami oraz styl sportów wodnych z elegancją precyzyjnego krawiectwa. Po pokazie to jednak nie sukienki są w centrum uwagi, ale młodziutkie i wątłe modelki z wybiegu.

Wszystkie modelki, które wybrała wyglądają okropnie chudo, a przekaz jaki mogą odebrać kobiety, szczególne te bardzo młode, może być szkodliwy. Victoria Beckham jest dla ludzi wzorcem. Ma tak mocną pozycję, że naprawdę mogłaby zmienić te standardy i stereotypy, gdyby tylko chciała - skomentowała Sam Smethers, dyrektor Fawcett Society, brytyjskiej organizacji walki o równość praw kobiet.

Głosy krytyki pojawiły się także na Twitterze:

Dlaczego to Victoria Beckham padła ofiarą tych oskarżeń? Przecież te same twarze pojawiły się w wielu innych pokazach trwającego właśnie New York Fashion Week. Victoria , która w ciągu swojej kariery piosenkarki/ WAG/ projektantki miała momenty widocznej niedowagi i zmagała się z posądzeniami o zaburzenia żywienia, utrzymywała, że jej dom mody nie będzie pracował ze zbyt chudymi modelkami. Przed pokazem na wiosna 2011 wprowadzono nawet obostrzenie, że wszystkie dziewczyny powinny mieć rozmiar 4 lub 6 (ok. 36-38).

Beckham podkreśla też, że chce tworzyć modę dla prawdziwych kobiet. "Prawdziwych kobiet czyli chudych nastolatek?" - ripostują internauci.

Oceńcie sami - czy modelki Beckham są takie chude? Naszym zdaniem są po prostu typowe i nie różnią się specjalnie od koleżanek po fachu. Za to ubrania, które mają na sobie oglądamy z prawdziwą przyjemnością. Surowe kroje i chłodną biel projektantka przełamała kontrastowymi wstawkami, a ubrania zdobią nadruki... z surferem na fakli. Jest sportowo, wakacyjnie i bezpretensjonalnie.

"Za chude" modelki Victorii Beckham na wybiegu pokazu wiosna-lato 2016 - ZDJĘCIA

Więcej o: