Tommy Hilfiger pokazał kolekcję w stylu reggae. Kolory Etiopii i bikini robione na szydełku - czy to się sprzeda? [ZDJĘCIA]

W przyszłym sezonie fanki Tommy'ego Hilfigera będą słuchać Boba Marleya, skręcać na włosach plecionki z muliny i nosić kubełkowe kapelusze. Na wybiegu w Nowym Jorku królował styl rasta.

Tommy Hilfiger lubi pokazywać letnie kolekcje w plażowej scenografii. Tym razem w samym środku Nowego Jorku odtworzył klimat Karaibów, z bambusowym barem plażowym zbudowanym i "morską" falą włącznie. Zanim jednak modelki weszły do wody, zobaczyliśmy cały pochód ubrań inspirowanych stylem Brytyjskich ekscentrycznych podróżników i hipisowkich turystów, którzy w latach 70. spędzali na Jamajce długie miesiące paląc skręty z wyspiarzami przy dźwiękach reagge.

Tommy Hilfiger wiosna-lato 2016Tommy Hilfiger wiosna-lato 2016 x / EAST NEWS x / EAST NEWS

Inspiracje kulturą rastafari idą daleko - od ekologicznego stylu hand made (robione na szydełku tuniki, kostiumy i nakrycia głowy) aż do kodu kolorystycznego rasta, w którym tęsknotę za kolebką symbolizują kolory etiopskiej flagi. Żółty, czerwony i zielony to trudne połączenie, w którym do twarzy jest tylko muzykom klanu Marleyów i może Tami Williams , jamajskiej piękności, która otworzyła pokaz Hilfigera.

Tami Williams w pokazie Tommy'ego HilfigeraTami Williams w pokazie Tommy'ego Hilfigera x / EAST NEWS x / EAST NEWS

W jamajskim przebraniu zobaczyliśmy także gwiazdy modelingu o sławnych nazwiskach - Hailey Baldwin i siostry Hadid , z których starsza Gigi zamknęła pokaz w efektownej sukni boho z patchworkowej tkaniny. Tommy Hilfiger naprawdę popisał się dużą fantazją w reinterpretacji trochę już opatrzonych lat 70.

Pozostaje jedno pytanie - czy to się sprzeda? Kapelusik od Hilfigera, zapewne drogie cacko, jesteśmy w stanie wykonać sami w dwie godziny. Kostiumy z szydełkowej dzianiny nadal pozostają gdzieś na marginesie mody, grając pierwsze skrzypce tylko w amerykańskiej modzie festiwalowej (Coachella!). W dodatku styl rasta uważany jest za bardzo daleki od high fashion . Gdy piosenkarka Zendaya odważyła się pojawić na Oscarach z burzą dredów, prowadząca "Fashion Police" skomentowała, że na pewno pachną marihuaną i paczuli.

ZendayaZendaya Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Ostatecznie to Zendaya była górą, bo komentarz został uznany za rasistowski. Przykład ten pokazuje jednak, jak duże opory może prowokować wprowadzanie subkulturowych elementów do sztywnego świata mody. Jesteście gotowi nosić barwy rasta i mulinę we włosach?

Pokaz Tommy Hilfiger w stylu rasta - ZDJĘCIA

Więcej o: