Paprocki i Brzozowski debiutują w Nowym Jorku! Zobacz kolekcję na wiosnę 2016 pokazaną w światowej stolicy mody [ZDJĘCIA]

Kolekcję duetu paprocki&brzozowski na wiosną 2016 w Polsce zobaczymy dopiero w listopadzie. Jej premiera odbyła się bowiem w Nowym Jorku, w wieczór poprzedzający New York Fashion Week.

Duet paprocki&brzozowski od ponad dekady cieszą się doskonałą prasą w ojczyźnie. Teraz przyszła pora na podbój stolic mody. W ramach projektu Polski Tydzień Mody" Polish-American Fashion Foundation artyści zaprezentowali nowa kolekcję w przestrzeni New Museum w Soho, w u boku innych projektantów - Violi Śpiechowicz i duetu MIA . Wiosenne propozycje projektantów zobaczyli reprezentanci amerykańskich mediów - "Harper's Bazaar", "ELLE" i "Marie Claire". Polskę reprezentowały Edyta Herbuś i top modelka Monika JAC Jagaciak :

Duet paprocki&brzozowski i JAC Jagaciak po pokazie Polaków w Nowym JorkuDuet paprocki&brzozowski i JAC Jagaciak po pokazie Polaków w Nowym Jorku mat. prasowe paprocki&brzozowski mat. prasowe paprocki&brzozowski

W Nowym Jorku Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski pokazali kolekcję typową dla swojego stylu - pełną jedwabiu, zmysłowych fasonów i subtelnego błysku. Pastele skontrastowali z czernią i srebrem, a dekoracyjny walor zapewniły mięsiste żakardy, delikatna koronka i połyskujące aplikacje. Inspiracją dla nowej kolekcji miał być.. renesans.

Jest to dla nas ogromne wydarzenie, po raz pierwszy  premierowo zaprezentujemy naszą kolekcję poza granicami kraju i to w Nowym Jorku, który jest magicznym miastem [...] W najnowszej kolekcji skupiliśmy się na ultra kobiecych fasonach i opalizujących tkaninach. W Nowym Jorku zaprezentujemy 30 nowych sylwetek, całość kolekcji będzie można zobaczyć podczas polskiej premiery w listopadzie w Warszawie - komentują projektanci.

Gratulacje chłopaki @paprockibrzozowski ! #konsulategeneralofpolandinnewyork #success #fashion #polishfashion #fashionweek @paff_ny

Trzymamy kciuki za sukcesy zagraniczne i czekamy, aż kolekcję na wiosną-lato 2016 zobaczymy z bliska na polskim pokazie.

Pokaz paprocki&brzozowski w Nowym Jorku - ZDJĘCIA

Zobacz wideo
Więcej o: