Gucci wiosna-lato 2016: lata 70. nigdy nie wyjdą z mody? Ale nareszcie nie jest nudno! [GALERIA]

Marka Gucci przeżywa drugą młodość pod nowym kierownictwem. Na wybiegu okulary dla kujonów, styl retro i szalone cekiny disco.

Projektant Alessandro Michele nie był pewnym kandydatem na stanowisko nowego dyrektora kreatywnego Gucci , ale do dwóch sezonach pozycja Włocha jest już ugruntowana. Udało mu się to, co nie wychodziło Fridzie Giannini . Tchnął w kolekcje marki nowe życie, skończył z nobliwą elegancją Gucci . Michele lubi łączyć faktury i kolory, sylwetki przeładowuje koronką, wzorami i cekinami, zachowując przy tym dobry smak i spójność.

Choć kolekcja utrzymana jest w stylu lat 70. (te spódnice z tweedu, wzory i berety!), projektant urozmaicił ją elementami stylu kujonki i akcentami disco. Zdaje się mieć duże poczucie humoru - zamiast żabotów i mankietów, zastosował ich płaską imitację, narysowaną grubą kreską i przetykaną cekinami. Cudo!

Zobaczcie zdjęcia z pokazu, w którym pojawiły się też Polki, m. in. wchodzące gwiazdki Paula Gałecka (Mango) i Klementyna Dmowska (D'vision, na zdj.)

Klementyna Dmowska, pokaz Gucci wiosna-lato 2016Klementyna Dmowska, pokaz Gucci wiosna-lato 2016 East News East News

Więcej o: