Dolce & Gabbana wiosna-lato 2016: Witamy w Italii, zróbcie sobie selfie!

Dolce & Gabbana powraca z kolekcją celebrującą atrakcje turystyczne Włoch. Sukienki zdobiły aplikacje z zabytkami, a modelki robiły sobie selfie na tle śródziemnomorskiego straganu.

Pokaz Dolce & Gabbana wiosna-lato 2016 otworzyła Maja Salamon z D'Vision w żółtej sukience z aplikacjami: łodzią gondolierą, florencką katedrą Santa Maria di Fiore, kwiatami maku i napisem "Italia is Love". Pod tym hasłem duet zaprezentował całą kolekcję, celebrującą wszystko, co we Włoszech najlepsze - od architektury aż do kwitnącej przyrody i soczystych owoców (spójrzcie na opaski modelek!). Dekorację wybiegu stanowił realistyczny stragan z warzywami, na tle którego goście chętnie robili sobie zdjęcia.

#dolcegabbana stage #italiaislove ????????????????? in @dolcegabbana dress&bag @stefanogabbana

Zdjęcia robiły też modelki, poinstruowane, żeby zachowywać się jak turystki zachwycone włoskim krajobrazem. Dziewczyny robiły sobie selfie przechadzając się po wybiegu (zdjęcia Mai Salamon i Alicji Tubliczewicz umieściliśmy w kolażu do artykułu). Wyglądały jak wczasowiczki z luksusowego kurortu, które zamiast sukienki i torby plażowej wybierają jedwabną tunikę i elegancki koszyk, a strój uzupełniają ekscentrycznymi okularami i apaszką przewiązaną na głowie. Ich stroje wyszywane włoskimi motywami czasem zachwycały eterycznością (muśliny z nadrukiem kafelków), czasem bawiły dosłownością (wyszywanki z plażowiczami i Krzywą Wieżą).

#DGselfie mood at #ITALIAISLOVE #dolcegabbana Spring/Summer 2016 Women's Fashion Show. #mfw #ss16 #dgss16 #dgfamily #dgwomen @vittoceretti

Projektanci nie unikają nawet kiczu w stylu pamiątek z rzymskich straganów, a finale pokazali rząd sukienek w... malowane pocztówki. Kicz, ale kontrolowany. Na pewno bywalcy Portofino już ostrzą sobie zęby na przyszłoroczną kolekcję.

Dolce & Gabbana wiosna-lato 2016 w GALERII

Więcej o: