Zgadniesz, ile milionów zarabia rocznie Anja Rubik? Na liście najbogatszych Polek "Wprost" awansowała aż o 21 pozycji

Że Anja Rubik świetnie zarabia już wiedzieliśmy. Ale zeszłoroczny debiut w rankingach majętnych kobiet sprawił, że media biznesowe zaczęły z uwagą przyglądać się majątkowi Rubik. A ten rośnie w zdumiewającym tempie.

Modelki-milionerki

Najlepiej zarabiającą modelką na świecie jest Gisele Bundchen - to nie zmienia się od lat. Brazylijska piękność zajmuje 1. miejsce w rankingu magazynu "Forbes" od... 2002 r. Modelka i biznesmenka zarobiła w okresie IV 2014- IV 2015 aż 44 mln dolarów. To o 3 mln mniej niż przed rokiem, ale biorąc pod uwagę, że Bundchen ogłosiła emeryturę i ograniczyła obowiązki - strata jest niewielka. Na drugim miejscu rankingu magazynu uplasowały się: Aniołek Victoria's Secret Adriana Lima oraz Cara Delevingne , która rzuciła ostatnio modeling dla aktorstwa. Obie zarobiły w ciągu roku po 9 milionów.

Gisele BundchenGisele Bundchen EastNews EastNews

Najbogatsza modelka świata - Gisele Bundchen

Jeszcze w 2014 r. Delevingne zarabiała tyle co Anja Rubik . Brytyjka wyprzedziła ją dzięki popularności w mediach społecznościowych i dobrze przyjętym debiucie w Hollywood. Nie znaczy to, że Anja jest biedna. Branżowy serwis Models.com już od kilku lat plasuje Rubik na liście najbogatszych modelek, obok takich rodaczek jak Ania Jagodzińska i Monika Jagaciak . Ta lista jest jednak alfabetyczna, nie rankingowa, więc konkretne informacje o zarobkach top modelki zostały ujawnione dopiero później.

Anja Rubik, 69. najbogatsza Polka

Rubik zadebiutowała w rankingu "Forbes" w 2014 r., w tym samym roku pojawiła się na liście najbogatszych Polek tygodnika "Wprost" . Debiutowała na 90. miejscu, bo w ciągu roku wskoczyć na 69. W przeciągu 12 miesięcy majątek Rubik miał się zwiększyć o 10 milionów - "Wprost" ocenia go obecnie na 35 milionów złotych , ulokowanych głównie w nieruchomościach. Modelka mieszka na Manhattanie, inwestuje też w Europie (mieszkania w Warszawie i Wiedniu, ma dom letni na Majorce). Jak donosi tygodnik, Anja nie liczy się z pieniędzmi, gdy planuje wakacje - na podróże potrafi wydać majątek.

Anja RubikAnja Rubik LOIC VENANCE / AFP/EAST NEWS LOIC VENANCE / AFP/EAST NEWS

Roczny dochód Anji Rubik inaczej szacuje "Forbes" . Według magazynu top modelka zarobiła aż 3,5 mln dolarów, co przy słabej złotówce wynosi w przeliczeniu ponad 13 mln. Takie dochody nie gwarantują Polce awansu w rankingu modelek-milionerek "Forbesa", ale wśród najbogatszych Polek pozycja Rubik powinna wolno i systematycznie rosnąć. Zwłaszcza, że po przekroczeniu trzydziestki kariera Rubik nie spowolniła - wprost przeciwnie, rozkwitła, a modelka zaczęła zarabiać grube miliony.

Jak zarabia Anja Rubik?

Tajność kontraktów w branży mody nie pozwala ocenić, które zlecenia Anja przyjmuje dla prestiżu, a które dla pieniędzy. Możemy tylko gdybać. Najlepiej prestiż i gwiazdorską stawkę łączą kampanie reklamowe perfum. Tańsze od ubrań i dodatków, to one są głównym źródłem dochodów słynnych domów mody, w ich reklamę inwestuje się także największe pieniądze. Rubik wiąże wieloletni kontrakt z zapachami marki Elie Saab , w ciągu ostatniego roku na jej konto wpłynęły też pieniądze z reklam perfum Salvatore Ferragamo i YSL . Top modelka wylansowała nawet własny zapach, "Original by Anja Rubik", dystrybuowany w perfumeriach Inglot. Biorąc pod uwagę bardzo szeroką sieć dystrybucji marki, także w prestiżowych lokalizacjach, perfumy Anji miały szanse trafić pod strzechy na kilku kontynentach.

Anja Rubik w kampanii swoich perfum 'Original by Anja Rubik'Anja Rubik w kampanii swoich perfum "Original by Anja Rubik" mat. prasowe Inglot mat. prasowe D'Vision

Inglot to nie jedyna polska marka ze średniej półki, z którą blisko współpracuje Rubik . Anja, która dotąd reklamowała w Polsce raczej produkty premium (np. diamenty Apart ), w ciągu ostatnich dwóch lat otworzyła się na reklamodawców masowych. Największym zaskoczeniem był dwukrotny udział top modelki i jej męża w kampanii niedrogich butów CCC , zapewne bardzo lukratywny. Jak wspominaliśmy , Anja była wcześniej związana z inną marką tego samego właściciela - Quazi , dla którego tworzyła limitowane kolekcje. Najwyraźniej Polce spodobała się rola projektantki, bo wielokrotnie do niej wracała.

Zobacz wideo

Anja reklamowała nawet szampana Dom Perignon

Nie wiemy, ile Rubik zarobiła na limitowanej kolekcji luksusowych butów, lansowanej jako wspólne dzieło modelki i zaprzyjaźnionego szewca gwiazd, Giuseppe Zanottiego . Zapewne znacznie mniej niż na gwiazdorskim kontrakcie z Mohito . Marka wiodącej w Polsce grupy LPP długo walczyła z opinią małomiasteczkowej. Nowy wizerunek udało się zbudować jednym ruchem - współpracą z Rubik. Top modelka zaprojektowała limitowaną kolekcję, wystąpiła w jej kampanii i pojawiła się osobiście na wystawnej premierze w Warszawie. Genialne posunięcie dla obu stron, bo Mohito zyskało rzeszę nowych klientek, a Anja - większą rozpoznawalność w Polsce i atrakcyjne wynagrodzenie.

Anja Rubik (fot. Mohito)Anja Rubik (fot. Mohito) Anja Rubik (fot. Mohito) mat. prasowe Mohito

Nie zapomnijmy też o współpracy z TVN - pozycja jurora uchodzi za najlepiej płatny zawód w polskich mediach, a Anja jest przewodniczącą jury "Project Runway". Gościnnie występowała także jako ekspert w "Top Model". Oba zlecenia były na tyle atrakcyjne finansowo, że gwieździe opłacało się przylecieć do Warszawy z Nowego Jorku. Do telewizyjnej gaży doliczamy dochody z działań biznesowych, z kooperacji z markami i oczywiście z kampanii luksusowej odzieży i dodatków (ostatnio m. in. Chloe i Furla ), zamykając się gdzieś przy 10 milionach złotych. Albo i 13.

Zobacz wideo
Więcej o: