Karl Lagerfeld na wybiegu wyczarowywał już teatr, kasyno, supermarket, lodowiec i ogród. Teraz zaprosił gości na płytę lotniska. Odlecieli z zachwytu? [CAŁA KOLEKCJA]

Lagerfeld połączył wszystko ze wszystkim, tworząc trochę chaotyczny miszmasz. Było dość efektownie, ale czy ta szalona kolekcja się sprzeda?

Trochę chłodna ta wiosna u Chanel . Głównie zabudowane stylizacje lub stroje "na cebulkę". Sporo narzutek, bluz, żakietów, płaszczy, a wszystko sprawia wrażenie bardzo miękkich i ciepłych, czyli idealnych na wiosenne wieczory gdzieś w Skandynawii, ale nie na 30-stopniowe upały we Francji. No cóż, Karlowi wszystko wolno, nawet promować linię ewidentnie jesienną jako hit lata. Swoim najnowszym pokazem dyrektor kreatywny Chanel ponownie pokazał, że trendy ma w głębokim poważaniu, oraz że nie tyle o praktyczną modę tu chodzi, co o fenomenalny spektakl.

Karl Lagerfeld zaprosił swoich gości na luksusowe lotnisko, które wyrosło na płycie zabytkowego monumentalnego Grand Palais . Czekał ich tam "przelot" liniami Chanel Airlines. Serio, nawet zaproszenia miały formę biletów lotniczych.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agnieszka Scibior (@agnieszkascibior)

Mamy wrażenie, że cały pokaz był przygotowywany bardzo pod Instagram . Miało być widowiskowo, oryginalnie, nowocześnie, zabawnie, no i z księżniczką social mediów Kendall Jenner w roli głównej. I rzeczywiście, publikacji w internecie tuż po pokazie były tysiące, a może i więcej...

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Dello Russo (@anna_dello_russo)

A jak wypadła sama kolekcja? Może nie jest to popularna opinia, ale naszym zdaniem niespecjalnie. Lagerfeld połączył praktycznie wszystko ze wszystkim - lata 70. z nowoczesnością, szyk damy ze stylem ulicy, klasyczną elegancję z wizerunkiem sportowym. Najciekawiej wypadły dodatki i na pewno to właśnie one (jak zwykle u Chanel ) okażą się największym sprzedażowym hitem - futurystyczne okulary z matowego szkła, metalicznosrebrne rękawiczki, torebki-kameleony, uszyte z tej samej tkaniny, co kreacje, birkenstocki i sportowe sandały w wydaniu deluxe, oldskulowe dżinsowe czapki z daszkiem, kosmiczne opaski oraz wspaniała biżuteria:

Chanel 2016Chanel 2016 Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

CAŁĄ KOLEKCJĘ Chanel wiosna/lato 2016 znajdziecie w naszej GALERII ZDJĘĆ

A skoro o modzie wysokiej mowa, polecamy wam nasz ekskluzywny wywiad z Anną Jagodzińską , czyli jedyną polską modelką, jaka znalazła się na okładce VOGUE US :

Zobacz wideo
Więcej o: