Agencja New Age Models rozstała się z Anią Jagodzińską, swoją największą gwiazdą. Zaskakujące oświadczenie, jest odpowiedź modelki [AKTUALIZACJA]

Ania Jagodzińska nie pracuje już tyle, co dawniej, a media wielokrotnie ogłaszały już koniec jej kariery. Jednak nikt nie spodziewał się, że modelce podziękuje za współpracę New Age Models, jej agencja macierzysta.

Ania Jagodzińska była największą gwiazdą New Age Models . Polska agencja ma na koncie wiele sukcesów zagranicznych (m. in. Asi Piwki i Karoliny Wąż ), reprezentuje też znaną z serwisów plotkarskich narzeczoną Jakuba Rzeźniczaka - Edytę Zając . Jednak żadna z podopiecznych warszawskiej firmy nie odniosła tak wielkiego sukcesu jak Jagodzińska. 28-latka jest jedyną Polką, która pojawiła się na okładce amerykańskiego "Vogue'a". Uchodzi też za jedną z bogatszych polskich top modelek dzięki kontraktom z markami takimi jak Dolce & Gabbana czy Calvin Klein . Dlaczego więc agencja macierzysta postanowiła się z nią rozstać?

Z wielkim żalem chcieliśmy poinformować, że agencja NEW AGE MODELS zdecydowała podziękować za współpracę modelce Annie Jagodzińskiej. Dziękujemy za wspólne sukcesy, niemniej jednak modelka od kilku lat nie jest gotowa do pracy, w związku z powyższym, agencja preferuje skupiać się na Nowych Twarzach i modelkach gotowych do pracy - czytamy w oficjalnym oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Ania największe sukcesy odniosła kilka lat temu, jednak nadal pracuje w zawodzie, chociaż w mniejszym zakresie niż wcześniej. W sezonie wiosna-lato reklamowała m. in. zegarki Calvin Klein i dom mody Etro, pojawiła się też na okładce "Viva!Moda". Pracę w modelingu Jagodzińska łączy z prowadzeniem restauracji wegańskiej oraz bloga o zdrowym stylu życia, pisuje też felietony dla prasy lifestyle'owej i... często wyjeżdża na urlop. Największą pasją Polki są bowiem dalekie podróże z plecakiem. Czyżby New Age Models przeszkadzało, że top modelka pracuje na "na pół etatu"?

Zobacz wideo

Sprawę komplikuje fakt, że Maciej Lisowski , właściciel New Age Models, jest też biznesowym partnerem Jagodzińskiej. Agent modelek figuruje na stronie restauracji Think Love jako współwłaściciel. Czy wieloletni współpracownicy rozstają się w gniewie? A może gorzki ton oświadczenia to tylko kwestia niezgrabności stylistycznej tekstu, a odejście Ani odbyło się za porozumieniem stron? Tak czy inaczej, forma rozstania wydaje się nieelegancka i krzywdząca dla gwiazdy, która wypromowała New Age Models.

Liya Kebede, Natalia Vodianova i Ania Jagodzińska na okładce 'Vogue US', maj 2009. Rozkładana okładka w sumie pokazywała 9 top modelekLiya Kebede, Natalia Vodianova i Ania Jagodzińska na okładce "Vogue US", maj 2009. Rozkładana okładka w sumie pokazywała 9 top modelek Steven Meisel / Vogue US Steven Meisel / Vogue US

Liya Kebede, Natalia Vodianova i Ania Jagodzińska na okładce "Vogue US", maj 2009. Rozkładana okładka w sumie pokazywała 9 top modelek

Fanów Ani Jagodzińskiej możemy pocieszyć - choć modelka zniknęła z portfolio New Age Models, wciąż możemy znaleźć jej profil na stronach agencji zagranicznych. W Mediolanie i Londynie reprezentuje ją Elite, w Nowym Jorku - Woman Management, agencja Kasi Struss , Natashy Poly i Cary Delevingne .

[AKTUALIZACJA] Prawniczka Anny Jagodzińskiej wydała oświadczenie w sprawie konfliktu z New Age Models, które zamieszczamy poniżej:

Pismo prawnika Ani JagodzińskiejPismo prawnika Ani Jagodzińskiej Facebook Ania Jagodzinska Facebook Ania Jagodzinska

Więcej o: