Raf Simons opuszcza dom mody Christian Dior. Co jest powodem zaskakującej decyzji?

Jedni mówili, że Raf Simons przywrócił Diorowi dawną elegancję, inni - że jest nudny w porównaniu z Johnem Galliano. Era Simonsa w paryskim domu mody się kończy, po 3,5 roku współpracy.

Odkąd John Galliano wywołał skandal, wykrzykując po pijaku antysemickie hasła, dom mody Christian Dior całkowicie zmienił oblicze. W 2011 r. jego obowiązki tymczasowo przejął zastępca, Bill Gaytten, a rekrutacja na nowego dyrektora potrwała do 2012 r. Wybrano Belga, Rafa Simonsa , który wprowadził w domu mody styl łączący estetykę wczesnego Diora z odrobiną szaleństwa i nowoczesnych technologii.

Dior haute couture jesień 2013 - debiut Rafa SimonsaDior haute couture jesień 2013 - debiut Rafa Simonsa kolaż lula.pl / MONDADORI kolaż lula.pl / MONDADORI

Pierwsza kolekcja Rafa Simonsa dla Dior - haute couture j-z 2013

Po trzech i pół roku pracy Simonsowi znudził się jednak Christian Dior . Czy zapragnął większej swobody artystycznej czy poszło o pieniądze? Z oficjalnego oświadczenia nie dowiemy się konkretów:

Po długim i dokładnym przemyśleniu sprawy, postanowiłam opuścić stanowisko dyrektora kreatywnego damskiej linii Christian Dior. Ta decyzja spowodowana jest tylko i wyłącznie moim pragnieniem rozwijania innych pasji, w tym mojej własnej marki i zainteresowań poza pracą. Christian Dior to wspaniała firma i było dla mnie ogromną przyjemnością zapisać kilka stron w jej historii - pisze Simons w oświadczeniu opublikowanym na WWD.com .

Wygląda na to, że rozstanie nie przebiega w atmosferze ostrego konfliktu, ale "powody osobiste" na ogół oznaczają spory na poziomie wizji marki i balansu między poziomem artystycznym a wartością komercyjną. Jedno jest pewne - telenowela pt. "Rekrutacja w Diorze" wraca na ekrany.

Więcej o: