Suknie ślubne Zuhair Murad na jesień 2016. Koronki i odważne przezroczystości w mrocznej oprawie [ZDJĘCIA]

Tajemniczy ogród spowity mgłą, a w nim nieprawdopodobnie piękna panna młoda w luksusowych kreacjach. Poznajcie nową kolekcję ślubną Zuhaira Murada.

Światową stolicą najbardziej strojnych, bogatych, baśniowych kreacji jest Beirut. Wyobraźnia libańskich projektantów nie zna granic, a ceny ich kreacji wprost przerażają. Moda z Libanu to jednak niewyczerpane źródło inspiracji dla dziewczyn, które marzą o baśniowym weselu godnym koronowanych głów. Najnowsza kolekcja ślubna Zuhaira Murada z Beirutu wpisuje się w tę bogatą estetykę - rozłożyste spódnice, długie treny, kilometry tiulu... Większość kreacji ma fason, który nazywamy pogardliwie "bezą", ale daleko im od kiczu. To zapewne zasługa kosztownych tkanin i rezygnacji z niegustownych drapowań.

Suknie ślubne Zuhair Murad kolekcja jesień 2016Suknie ślubne Zuhair Murad kolekcja jesień 2016 Rabee Younes / mat. prasowe Zuhair Murad Rabee Younes / mat. prasowe Zuhair Murad

Suknie ślubne Zuhair Murad zostały zaprezentowane w nietypowym lookbooku. Zrezygnowano z koloru na rzecz eleganckiej czerni i bieli, która doskonale eksponuje koronki i detale wykończenia. Oprawa zdjęć jest wyjątkowo chłodna, kojarzy się wręcz z filmem grozy. Mgła i ograniczone światło (świt?) nie kojarzą się raczej z małżeńskim szczęściem, ale tworzą piękną oprawę dla kreacji Libańczyka. Bohaterką lookbooka jest nieziemsko piękna Gruzinka Tako Natsvlishvili .

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika TAKO NATSVLISHVILI ? (@takonats)

Dziewczyna, która debiutowała na arenie międzynarodowej na początku tego roku niedawno skończyła 17 lat. Czy modelki reklamujące suknie ślubne nie powinny być jednak trochę starsze, tak aby klientki mogły się z nimi identyfikować? Natsvlishvili jest za młoda by ślubować, a wiek przeciętnej panny młodej to ok. 26 w Polsce i w Gruzji i aż 28,8 w Libanie.

Suknie ślubne Zuhair Murad na jesień 2016 w GALERII

Zobacz wideo
Więcej o: